Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demreli turizmcilerin DETUYAB birlikteliği

Giriş Tarihi: 30.10.2014
Demreli turizmcilerin DETUYAB birlikteliği
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Antalya'nın Demre İlçesinde yaptığı tahsisleri kazanan şirketler bir araya gelerek Demre Yatırımcıları İnşaat Turizm Ortak Girişimi Ticaret ve Sanayi A.Ş'yi (DETUYAB) hayata geçirdi. Tahsisi alan şirketler, Demre'de bir araya gelerek DETUYAB'ın ilk Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirdi.

8 TAHSİS YAPILDI

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Demre'de 8 tahsis yapıldı. Bu tahsislerden Neilson Andriake Beach ilk faaliyete geçen tesis oldu. Şu an bölgede 1 otelin daha inşaatı devam ediyor. Diğer 6 tahsis ise proje aşamasında. Bölgede ayrıca Ulaştırma Bakanlığı tarafından bir de yat limanı yapılıyor. Yapılan turizm tahsislerinin ve yat limanının tamamlanmasıyla birlikte bölgede büyük bir hareketlilik yaşanacak. DETUYAB'ın ilk Başkanı Hasan Akıncıoğlu, "DETUYAB olarak amacımız ortak durumundaki tüm yatırımcılar adına muhtelif sorunların giderilmesi, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarla ilgili temaslarda ortak hareket ederek, bölgenin yurt içi ve dışındaki tanıtım işlevini üstlenmektir" dedi.

4 BİN YATAK GELİYOR

Neilson Andriake Beach Club'ın faaliyete geçtiğini anlatan Akıncıoğlu, "6 tahsis proje aşamasında. Her biri ortalama 500 yatağa sahip olan bu tatil köyü ve otel tahsislerinin tamamlanmasıyla bölge yaklaşık 4 bin kaliteli yatak kazanmış olacak" bilgisini verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demreli turizmcilerin DETUYAB birlikteliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN