Türkiye'nin en iyi haber sitesi

IC Vakfı'ndan eğitime destek

Giriş Tarihi: 31.10.2014
İbrahim Çeçen Vakfı (IC Vakfı) tarafından yaptırılan ve tamamı devlete bağışlanan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nin akademisyenleri, 5. Akademik Gelişim Semineri'nde Romanya, Polonya ve İsveç'ten gelen akademisyenlerle işbirliğini geliştirmek için Antalya'da buluştu.

HEDEF İŞBİRLİĞİ

IC Hotels Santai'de başlayan Akademik Gelişim Semineri, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Rektörü Prof. Dr. İrfan Aslan başkanlığında ve IC Vakfı'nın ev sahipliğinde düzenlendi. Üniversiteden katılan 100 kişilik grup, seminerde üniversitede yapılması gereken çalışmaları ve önerileri masaya yatıracak, yurtdışından katılan akademisyenlerle üniversitelerarası işbirliği geliştirmek için çalışmalar yapıyor.

DESTEK SÜRECEK

IC Vakfı Müdürü Dr. Meral Dinçer, "Üniversite öğretim üyelerimizin görüş ve önerilerine değer veriyor, kendilerine yapılacak destekleri de çok önemsiyoruz. Vakfımız, üniversitemizin daha da gelişmesi için proje desteklerini sürdürecek" dedi.

İLGİ BÜYÜK OLDU
Seminere TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Erol Arcaklıoğlu ve TOVAG Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Alişarlı'nın yan ısıra Romanya Piteşti Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ionel Didea ve Dr. Anca Sutan ile Polonya Angelus Silesius Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Elzbieata Long ve Prof. Dr. Teofil Moscal ve İsveç Karlstad Üniversitesi'nden Dr. Karin Granstrom'da katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
IC Vakfı'ndan eğitime destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN