Valiz cinayetine müebbet hapis

Boğarak öldürdüğü Esma Ekinci'yi parçalayıp, valize koyduğu cesedi gömerken yakalanan Galip Özdemir, müebbet hapis cezasına çarptırıldı

Giriş Tarihi: 31.10.2014
Valiz cinayetine müebbet hapis
Antalya'da sevgilisi Esma Ekinci'yi (37) boğup öldürdükten sonra bıçakla 6 parçaya bölen evli ve 2 çocuk babası minibüs şoförü Galip Özdemir (47) müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Antalya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanık Özdemir ile avukatı ve yakınları katıldı. Esma Ekinci'nin ise sadece avukatı duruşmada hazır bulundu. Mahkeme Başkanı Nihat Altuğ önce Esma Ekinci'nin avukatına söz vererek son savunmalarını yapmalarını istedi.

ASIL MAĞDUR BENİM

Esma Ekinci'nin avukatı olayın sıradan bir cinayet olmadığını bu nedenle sanığa en üst sınırdan ceza verilmesini isterken Sanık Galip Özdemir'in avukatı da müvekkiline en alt sınırdan ceza verilmesini talep etti. Son sözü alan Galip Özdemir, öldürdüğü Esma Ekinci'nin yakınlarından özür dilediğini ve bu olayda asıl mağdurun kendisi olduğunu söyledi. Tüm indirim hükümlerinin kendi lehine uygulanmasını da isteyen Özdemir ayrıca bu olayda Esma Ekinci'nin erkek düşmanlığı nedeniyle asıl mağdurun kendisi olduğunu söyledi. Mahkeme sanık Galip Özdemir'i cinayetten müebbet hapse mahkum etti. Kararı yüzüne karşı okunan Galip Özdemir karar üzerine, "Yargı namussuzları koruyor, namusluların yanında değil" demesi üzerine hakkında suç duyurusunda bulunulmasına da karar verildi.

CESEDİ GÖMERKEN YAKALANMIŞTI
Antalya'da minibüs şoförlüğü yapan evli ve 3 çocuk babası Galip Özdemir, İzmir'den erkek arkadaşının şiddetinden kaçarak Antalya'ya gelen ve kadın sığınma evine sığınan Esma Ekinci ile tanıştıktan sonra onu otele yerleştirmişti. Burada çıkan tartışmada Galip Özdemir, çaydanlıkla Esma Ekinci'nin başına vurduktan sonra boğmuş, ardından dışarı çıkıp keskin bıçak ve poşetlerle geri gelerek cesedi 6 parçaya bölmüştü. Geceyi cesetle birlikte geçiren Özdemir, sabah cesedi koyduğu valizi taksi ile Varsak'ta bulunan ormanlık alana götürmüştü. Özdemir burada cesedi gömmeye çalışırken yakalanmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Valiz cinayetine müebbet hapis
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN