Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'liler günah keçisi arıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun resminin yere bırakılması sonrası Antalya Gazipaşa İlçe Başkanı görevden alınmayınca partide günah keçisi arayışı başladı

Giriş Tarihi: 1.11.2014
CHP'liler günah keçisi arıyor
Antalya CHP'de sular bir türlü durulmuyor. Gazipaşa İlçe Başkanlığı'nın düzenlediği Cumhuriyet yemeğinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun resminin kürsünün önünde yere bırakılması sonrası başlayan tartışma durulmadı. Dün akşam saatlerine kadar Gazipaşa İlçe Başkanı Bülent Kocabaş'ın görevden alınmasını isteyenlerin beklentisi boşa çıkınca, partide günah keçisi arayışı başladı. CHP'liler arasında sosyal medya üzerinden yürüyen ve bitmek bilmeyen tartışmaların ana konusunu, etkinliğin fotoğrafının sosyal medyada paylaşılmasına yönelik eleştiriler aldı. Partililer uzun süre fotoğrafı sosyal medyada ilk kimin paylaştığını ve konunun medyaya yansımasına neden olduğunu sorguladı.

TARTIŞMALAR SÜRÜYOR

Soner Gültekin isimli partili resmin yere bırakanın suçlu olduğunu belirterek "Fakat bunu sosyal medyada reklam yapmak sadece partiye zarar verir" derken, CHP Gazipaşa İlçe Başkan Yardımcısı Hasan Coşkun, "Bu resimleri basına maleden ve partiye zarar veren kimler ise hakettiğini bulmalıdır" yorumunda bulundu.

BEN BIRAKTIM
Tartışmalar sürerken Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafını kürsünün önüne bırakan partili de ortaya çıktı. Güneş Çetin isimli Gençlik Kolları üyesi, fotoğrafı kürsünün önüne kendisinin bıraktığını belirterek, "Kimse bana resmi oraya koy demedi. Ya da birinden komut alarak oraya koymadım. Kendimce, salonun yapısına göre en göze görünür ve en müsait yere koydum. Ama benim de hiçbir art niyetim yoktu" dedi. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmaktan çok üzgün olduklarını belirten Çetin, "Bülent Başkanım başkanlığa yakışır vaziyette bizim yaptığımız yanlışı üstlendi. Ama bunu sosyal medyada yayma amacınız nedir anlamış değilim" diye sitem etti.

TEPKİLER SÜRDÜ

Güneş Çetin'in açıklaması sonrası tepkiler ona da yöneldi. Bahar Önal isimli partili, Güneş Çetin'i en müsait yeri orası olarak görmesi nedeniyle eleştirerek "Genel Başkanımızın resminin asılması bir zorunluluktur orada! Baykal için kocaman bir pankart hazırlatmak aklınıza geliyor da Genel Başkanımız için mi gelmiyor. Bu nasıl bir densizliktir?" dedi.

İLÇE BAŞKANI'NDAN AÇIKLAMA
CHP Gazipaşa İlçe Başkanı Bülent Kocabaş, sağduyulu tabanına seslendiğini belirterek "Güneş balçıkla sıvanmaz.. Apdestimizden şüphemiz yok. CHP'nin kurumsal kimliğini taşıyan Sayın Genel Başkanımıza bilinçli bir saygısızlığı yapmak haddime değildir. Bilmeyerek yaptığım bir kusuru büyüten zihniyet esasen kendisini bir değerlendirmeye tabii tutmalıdır" diye konuştu.

KOCABAŞ'A TEPKİ YAĞDI
Kocabaş'ın bu açıklaması da sosyal medyada tepki çekti. Aydın Yıldırım, Kocabaş'a bu olayan ilk vukatı olmadığını hatırlatarak "Bari sus da fazla rezil etme kendini. Ayrıca durum sonrası açıklamaların daha vahim. Genel başkanın bizde resmi yoktu da ne demek. Bir partinin genel başkanının resmi bir partinin ilçe teşkilatında olmaz mı? Yazık be size" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'liler günah keçisi arıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN