Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Somalı madenci aileleri ağırlandı

Giriş Tarihi: 1.11.2014
Somalı madenci aileleri ağırlandı

Soma faciasında ölen madencilerden 53'ünün 202 yakını TT Hotels tarafından Manavgat'ta 4 gün süreyle ağırlandı

Manavgat ilçesinde bir otel, Manisa'nın Soma ilçesinde 13 Mayıs'taki maden faciasında hayatını kaybeden 53 işçinin ailelerini ağırladı. Manavgat'ta 4 gün 3 gece konaklayan, 53 madencinin 202 yakını Side'yi de gezme imkanı buldu. Antalya Vali Yardımcısı Recep Yüksel, gezi sonrası Somalı aileler için düzenlenen uğurlama programında, Somalı gençlerin turizm sektöründe istihdam edilmelerine yönelik projeden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, TT Hotels yetkililerine teşekkür etti.

GENÇLERE İŞ SAĞLANACAK

TT Hotels Kurumsal Kimlik ve Marka Yöneticisi Hakan Korkmaz ise ülke genelinde 16 otelleri bulunduğunu bildirerek, şöyle konuştu: "Halihazırda otellerimizde 4 bin 500'ün üzerinde personelimiz çalışıyor. Soma'da yaptığımız görüşmelerde, gençlerin çalışma imkanlarının sadece maden olduğunu gördük. Kadın ve erkek, turizmde çalışmak isteyen Somalı gençlere eğitimlerini vererek, kendi imkanlarımız doğrultusunda ki bu sayı 50 olur, 60 olur tam rakam veremeyeceğim ama istihdam sağlayacağız. Bununla ilgili proje çalışmamız devam ediyor."

UĞURLANDILAR

Kendileri için düzenlenen etkinlikte emeği geçenlere teşekkür eden ailelerden birçoğu daha önce, konakladıkları gibi bir otel görmediklerini söyledi. Somalı aileler, fotoğraf çekilmesinin ardından Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar'ın da katılımıyla memleketlerine uğurlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Somalı madenci aileleri ağırlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN