Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençlik kamplarında bağımlıya tedavi şansı

Giriş Tarihi: 3.11.2014
Gençlik kamplarında bağımlıya tedavi şansı

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na ait kışın kapalı kalan kamp merkezleri bağımlılara açılıyor. Antalya'daki kamp merkezi de bu kapsamda kışın belirli bölümlerinde hizmet verecek

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Kültür ve Araştırma Genel Müdürü Harun Sönmez, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na ait kışın kapalı kalan kamp merkezlerinin bağımlılara açılması yönünde bir ilki gerçekleştireceklerini söyledi. Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı için Antalya'ya gelen Sönmez, bağımlılıkla mücadele konusunda 8 bakanlığın ortaklaşa çalıştığı Ulusal Acil Eylem Planı Taslağı'nın hazır olduğunu bildirdi.

EN İYİ YOL SPOR

Başta gençler olmak üzere bağımlı bireylerin farklı faaliyetlerle meşgul edilmesi için onlara ortam hazırlanması gerektiğini vurgulayan Sönmez, sporun da bunun için iyi bir araç olduğunun altını çizdi. Sönmez, sporun gerek bedensel gerekse zihinsel olarak çocuk ve gençlerin biriken enerjisini tüketmekte yararlı olduğunu kaydetti. Sönmez, ilgilendiği spor dalı yardımıyla bağımlılıktan kurtulan birçok kişi olduğuna işaret ederek, "Gençlik ve Spor Bakanlığına ait kışın kapalı kalan kamp merkezlerinin bağımlılara açılması yönünde bir ilki gerçekleştireceğiz. Bağımlılıkta en önemli şey, o kişiyi bulunduğu ortamdan uzaklaştırmak. Bu kamplarda bunu başaracağız" dedi.

ANTALYA'DA DA OLACAK

Sönmez, ilerleyen dönemde projenin pilot uygulamasını yapmayı planladıklarını kaydederek, Antalya'da bulunan kamp merkezinin de bu kapsamda kullanılabileceğini, Antalya'nın bu anlamda pilot bölge olarak düşünüldüğü ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençlik kamplarında bağımlıya tedavi şansı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN