Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kongrecilerin kongresi

Uluslararası Kongre ve Konvansiyon Birliğinin 53'üncü kongresi, 90'ın üzerinde ülkeden gelen 925 delegenin katılımıyla Antalya'da başladı

Giriş Tarihi: 3.11.2014
Kongrecilerin kongresi
Uluslararası Kongre ve Konvansiyon Birliğinin (ICCA) 53'üncü kongresi, Antalya'da başladı. ICCA Başkanı Arnaldo Nardone, kongreye 90'ın üzerinde ülkeden delegelerin katıldığını, delegelerin dünyadaki kongreleri organize eden kişiler olduğunu söyledi. Delegelerin Antalya'dan ayrıldıkları zaman Türkiye'nin ve Antalya'nın tanıtımına olumlu katkı yapacağı dile getiren Nardone, bin 200 civarında delege beklemelerine karşın son aylarda yaşanan bazı olumsuzluklardan dolayı bu sayının 925'e düştüğünü kaydetti.

BU KONGRE BİR FIRSAT

Antalya Valisi Muammer Türker de 53. ICCA Kongresi'nin her şey dahil sisteminin kongre ortamında uygulandığı ilk kongre olduğuna işaret ederek, Antalya'da deniz, kum, güneş turizminin dahil olduğu daha geniş bir örgütlenme içerisinde bulunduklarını söyledi. Turizmi 12 aya yayan bir anlayış içerisinde olduklarını anlatan Türker, Türkiye'deki turistik yatak kapasitesinin yüzde 40'ını oluşturan 550 bin yatağın Antalya'da olduğunu ifade ederek, "Bu müthiş potansiyeli ülke ve dünya turizminin hizmetine sunmak istiyoruz. Bu açıdan bu kongrenin önemli bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Onun için uğraşıyoruz" diye konuştu.

ÖNEMLİ BİR BAŞLANGIÇ
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Antalya Kongre Bürosu Başkanı Çetin Osman Budak ise Antalya'nın kongre destinasyonu olarak dünyada çok tanınmadığına dikkati çekti. Büyük kongrelerin Antalya'da yapılabileceğinin kanıtının bu toplantı olduğunu dile getiren Budak, "Antalya ile ilgili akıllarında 'Antalya bir kongre destinasyonuymuş. Biz bunu burada gördük' kalacak. Bu önemli. Bunu çok önemsiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kongrecilerin kongresi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN