Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kundu'nun başı kum hırsızları ile dertte

Giriş Tarihi: 3.11.2014
Kundu'nun başı kum hırsızları ile dertte

Bir dönem Lara'ya dadanan kum hırsızları şimdi de Kundu'yu talan ediyor. Bölgede tam bir doğa katliamı yaşanıyor. Vatandaşlar civardaki binaların duvarlarının çatladığını söyledi

Antalya'da bir dönem Lara bölgesini talan eden kum hırsızları tekrar hortladı. Kum hırsızları şimdi de Kundu bölgesini talan ediyor. Kum hırsızlarının geceleri hazine ve özel arazilerden kepçe yardımı ile kamyonlarca kum çalmalarından dolayı arazide derin çukurlar oluştu. Muratpaşa İlçesi Kundu ve Güzeloba mahallelerinde lüks villalar, 5 yıldızlı oteller ve turizm ofislerinin bulunduğu bölgede bulunan boş araziler kum hırsızlarının talanı ile karşı karşıya. Gece olunca kepçeler ile gelen organize şebeke üyeleri onlarca kamyon kumunu çalıyor. Vatandaşlar kum hırsızları ile başa çıkmak için çare arıyor.

EVLERİMİZ ÇATLIYOR

Kum hırsızlarının doğal yapıyı bozduğunu belirten bölge sakinlerinden Ali Bağcı, kum çalınması nedeniyle oturdukları evlerinde yer yer çatlaklar oluştuğunu iddia etti. Hırsızların organize bir şekilde çalıştığını da belirten Ali Bağcı, "Kepçe ve kamyonlarla geliyorlar. Bir gecede onlarca kamyon kum çalıyorlar. Polisi arıyoruz. Ekipler gelmeden bunlar kaçmış oluyor. Sanırım ellerinde de polis telsizleri var. Polis ekibinin geleceğini duyunca kaçıyorlar" diyerek tepkisini dile getirdi.

ÇÖPLE ÖRTÜYORLAR
Bölge sakinleri aynı şebekenin oluşan dev çukurları daha sonra çöp ve molozlarla örttüğünü de söyledi. Ancak son zamanlarda oluşan dev çukur ve göletlerin çöp yığınları ile de örtülemediğini de belirten vatandaşlar, "O kadar derin çukurlar oluştu ki yağmurlar yağınca buralar göle ve bataklığa döndü. Evlerimizi satılığa çıkardık. Acil önlem alınmasa daha büyük felaketler yaşanabilir" dedi.

DEV ÇUKURLAR OLUŞTU

Hırsızların çaldıkları kum nedeniyle bölgede dev çukurlar oluştu. İnsanların can ve mal güvenliğini tehdit eden bu çukurlar, deniz seviyesine inilmesi ve yağmurların yağması ile birlikte birer gölete dönüştü. Milyon dolarlık villalarının önünde oluşan göletler çevrede yaşayanları korkutuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kundu'nun başı kum hırsızları ile dertte
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN