Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turist rekoru 2 ay önce geldi

Yabancı turist sayısında yeni bir rekor daha kırıldı. Turizmciler gelecek yıl daha büyük kitlelere ulaşabilmek için çalışmalara şimdiden başladı

Giriş Tarihi: 4.11.2014
Turist rekoru 2 ay önce geldi
Antalya turizmde yeni bir rekor daha kırdı. Bu yılın ilk 10 ayında kente havayolu ile gelen turist sayısı geçen yılın toplamını aştı. Geçen yıl 11 milyon 305 bin 989 yabancı turist ağırlayan Antalya, bu yıl aynı sayıya 2 ay daha önce ulaştı. 31 Ekim itibariyle kente havayolu ile gelen turist sayısı 11 milyon 325 bin 396 oldu.

LONDRA ÇIKARMASI

Bu yıl geçen yıla oranla yüzde 4 oranında artan turist sayısı turizmcileri memnun ederken, sektör temsilcileri gelecek sezonun hazırlıklarına şimdiden başladı. Antalyalı turizmciler 2015 yaz sezonunda daha fazla turiste ev sahipliği yapabilmek için çalışmayı İngiltere'de yapıyor. Turizmciler başkent Londra'da 3-5 Kasım arasında düzenlenen World Travel Market (WTM) Londra Turizm Fuarı'na katılmak için İngiltere'ye gitti.

ÇOK ÖNEMLİ BİR ARTIŞ

Geride bıraktığımız turizm sezonunu değerlendiren Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, elde edilen büyümenin memnuniyet verici olduğunu söyledi. Yılsonu itibariyle 12 milyon turist sayısına ulaşılacağını ifade eden Ayık, "Biz yıl başında yüzde 5-8 arasında bir artış bekliyorduk. Beklentilerimize yakın bir rakam elde ettik. Bu çok önemli bir artış bizce" dedi. Ayık önümüzdeki yılda bu oranda bir büyüme beklediklerini ifade ederek, "2015 yılında da bu büyüme rakamlarını elde etmek hem ülke hem de Antalya turizmi açısından çok güzel olur" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turist rekoru 2 ay önce geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN