Sel felaketinin bilançosu açıklandı

Manavgat'ta geçen ayki sel ve su baskınlarında 613 ev, 647 işyeri ve 656 aracın zarar gördüğü, 41 milyon 416 bin 921 liralık hasar oluştuğu bildirildi

Giriş Tarihi: 6.11.2014
Sel felaketinin bilançosu açıklandı
Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde 25 Ekim'de meydana gelen sel ve su baskınlarının ardından zarar tespit komisyonların yaptığı çalışmalarının sonucu açıklandı. Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, ilçede 25 Ekim'de meydana gelen sel felaketinin ardından 14 zarar tespit komisyonu oluşturulduğunu belirtti. Tarım komisyonu dışındaki diğer komisyonların çalışmalarını tamamladığını bildiren Bulgurlu, "Zarar tespit komisyonlarımızın yaptıkları çalışmalar neticesinde 613 ev, 647 iş yeri ve 656 aracın zarar gördüğü tespit edildi. Evlerde 5 milyon 174 bin 978 lira, iş yerlerinde 35 milyon 908 bin 243 lira, araçlarda ise 333 bin 700 lira olmak üzere 41 milyon 416 bin 921 liralık hasar belirlendi. Tarım arazileri ile ilgili çalışmalar da devam etmektedir. Kısa sürede bunun da tamamlanmasını bekliyoruz" diye konuştu.

Okullar temizleniyor
Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde geçtiğimiz günlerde yaşanan sel felaketinin ardından, su altında kalan okulların hijyen ve dezenfekte çalışmalarına başladı. Fatih Anadolu Lisesi'nde temizlik ve dezenfekte çalışmalarını yürüten ekipler öğrenim gören öğrencilerin sağlıklı, temiz ve hijyenik bir ortamda eğitim görmeleri için çaba gösterdi. Yapılan temizlik çalışmasının Fatih Anadolu Lisesi ile başladığı ifade edilirken, Milli Eğitim Müdürlüğü'nden gelen talepler doğrultusunda bütün okullarda temizlik çalışmasının yürütüleceği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sel felaketinin bilançosu açıklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN