Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Felaketi yeni tesisler önledi

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Antalya'da yaşanabilecek büyük bir sel felaketinin önüne, yapımı tamamlanan tesisler sayesinde geçildiğini söyledi

Giriş Tarihi: 7.11.2014
Felaketi yeni tesisler önledi
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, CHP Antalya Milletvekili Osman Kaptan'ın Antalya'da yaşanan sellerle alakalı sorusuna TBMM'deki gündem dışı konuşmasında cevap verdi. Eroğlu, "Manavgat'ta metrekareye 484 kilo yağış düştü. Bunun Türkiye'de metrekareye bir yılda düşen yağış miktarının 642 mm olduğu düşünülürse ne kadar yüksek bir yağış olduğu anlaşılır" dedi.

FELAKETİN ÖNÜNE GEÇTİK

Antalya'da oluşabilecek büyük sel felaketlerinin önüne DSİ Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen çok sayıda taşkın koruma tesisi vasıtasıyla geçildiğini vurgulayan Veysel Eroğlu "Son 12 yılda Antalya'da 51 derenin ıslahını tamamladık. Bu sayede 62 meskun mahal ve 123 bin dekar tarım arazisini taşkınlardan koruduk" dedi.

NARAS BARAJI OLMASA

Manavgat'ın da yoğun bir yağış aldığını belirten Eroğlu, "Manavgat'ta Naras Barajı'nı inşa ettik. Bu barajda su seviyesi 13 metre birden yükseldi. Bu hacimdeki su barajda tutulmayıp Manavgat'a ve diğer arazilere gitseydi büyük bir felaket olurdu. Felaket baraj sayesinde büyük ölçüde önlendi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Felaketi yeni tesisler önledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN