Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti'nin ilk seçimi Demre'de

Ak Parti Antalya'da ilçe kongrelerine Demre'den başladı. Bayram Arıcı ilçe başkanlığına seçildi

Giriş Tarihi: 8.11.2014
AK Parti'nin ilk seçimi Demre'de
AK Parti'nin Kasım ayı boyunca Antalya'da gerekleştireceği ilçe kongreleri Demre İlçesi'nde başladı. Demre Düğün Salonu'nda gerçekleşen kongrede seçime tek listeyle giren AK Parti Demre İlçe Başkanı Bayram Arıcı, delegelerin tamamının oylarını alarak güven tazeledi.

YENİ BİR DÖNEM

Kongrede AK Parti teşkilatlarının da bulunmasının birlik beraberliğin göstergesi olduğunu vurgulayan AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, "Kongreler yenilenmenin yaşandığı ve yeni isimlerin partimize katıldığı bir dönemdir. Gerek başka partilerden partimize katılanlar, gerekse teşkilatımızda farklı kademelerde görev alan arkadaşlarımızın dahil olmasıyla yeni bir ekip oluşturuyoruz" dedi. Demre İlçe Başkanı Bayram Arıcı da kongrelerin teşkilatlar için yenilenme süreci olduğuna işaret ederek genel seçimler öncesi Demre'de yeni kadro ile devam edeceklerini söyledi. 426 delegenin katıldığı seçimlerde 274 delege oy kullandı. Tek listeyle seçime giren mevcut İlçe Başkanı Bayram Arıcı, 274 oyun tamamını alarak tekrar ilçe başkanlığına seçildi. AK Parti Demre İlçe Yönetimi; Süleyman Çetinkaya, Abdullah Durdemir, Kemal Karakehya, Recep Akcan, Ünal Arıkan, Muhammet Özarslan, Huriye Kara, Ramazan Nalbant, Haluk Bilgiç, Yusuf Özdemir, Mehmet Ali Sarıgedik, Münir Açıkgöz, Harun Şahin, Mehmet Eren, Mehmet Darıcı, Gülsüm Cengiz, Salih Yabacı, Süleyman Sertbaş ve Ayşe Karaca'dan oluştu.

ISPARTA'NIN İLK KONGRESİ BUGÜN
Isparta AK Parti'de kongre heyecanı bugün Atabey İlçesi'nde yapılacak olan ilk kongreyle başlayacak. AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, kongre tarihlerinin belli olduğunu ve her hafta sonu 2 ilçede kongre düzenleyeceklerini bildirdi. Kongrelerin tamamlanmasıyla birlikte il kongresinin de 11 Ocak 2015'te yapılacağını açıklayan Zabun, daha sonra Isparta'da seçim sürecini başlatacaklarını ifade etti.

BAŞKAN'DAN ÇAĞRI

Zabun, "Tüm hemşerilerimizi en azından kendi ilçelerindeki kongrelere iştirak etmeye, bunu bayram havası içerisinde, büyük bir coşku içerisinde Yeni Türkiye yolunda atılan adımı paylaşma noktasında kendilerinden rica ediyorum. Büyük Türkiye'ye ulaşma noktasında bu sürecin içerisinde yer almak bir ayrıcalıktır. Tarih yazılan bir noktada tarih sayfalarına atılan bir imza anlamını taşır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'nin ilk seçimi Demre'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN