Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Can suyu paketine işadamları desteği

Hükümetin açıkladığı yeni ekonomik pakete Antalya iş dünyasından olumlu tepki geldi. Sektör temsilcileri paketin hayata geçmesiyle ekonomik açıdan büyük başarıların elde edileceğini belirtip destek sözü verdi

Giriş Tarihi: 10.11.2014
Can suyu paketine işadamları desteği
AK Parti hükümeti ekonominin yeni yol haritasını açıkladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 'Cumhuriyet tarihinin en önemli yapısal dönüşüm hamlesi' olarak nitelendirdiği ekonomiye 30 milyar liralık can suyu paketine Antalya iş dünyasından da olumlu tepkiler geldi.

OLUMLU BİR GELİŞME

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, orta vadeli planda başlıkların açıklandığını hatırlatarak "Bu paket ile başlıkların içi doldurulmuş oldu. Genel olarak olumlu bir yaklaşım. Çünkü ekonominin her alanında yapısal reformlara ihtiyaç var. Eğer bunlar planlanır ve tabana doğru yayılırsa bu paket ekonomiye büyük katkı sağlar" dedi.

MUTLU VE MEMNUNUZ

Turizmin ilk kez bu kadar ciddi olarak ele alınmasını olumlu bir gelişme olarak niteleyen Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Yusuf Hacısüleyman ise "İlk defa Başbakan seviyesinde bu kadar ciddi olarak turizm kelimesi ele alındı. Hükümetin bu yönde bir adım atmasını son derece olumlu karşılıyoruz. Bu paketi sadece sağlık turizminin değil, turizm her dalının bir devlet politikası olarak ele alınmasının bir başlangıcı olarak görüyorum. İlk kez turizmin ilk 9 madde içinde yer alması uzun yılardır özlemini duyduğumuz bir yaklaşım tarzı" diye konuştu.

PAKET BAŞARIYI GETİRİR

Söz konusu paketin içeriği ile ilgili Başbakan Davutoğlu ile daha önce görüşmeler yaptıklarını belirten Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Mustafa Satıcı, "Bu görüşmelerde Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşması için bir dizi yeni vizyona ihtiyacı olduğunu aktardık. Bu paket bu anlam ile birebir örtüşüyor. Cari açığın azaltılması, ihracatta kapasitenin yükseltilmesi gibi direkt ihracatı ilgilendiren konular var. Bunlar hayata geçirilirse hem ihracatımızda arzu ettiğimiz artışı yakalayacağız hem de ekonomik açıdan büyük başarılara imza atacağımızı düşünüyoruz" şeklinde görüş bildirdi.

SON DERECE SEVİNDİRİCİ

Hükümetin ekonomik anlamda bir yapılanma programı üzerinde duruyor olmasının son derece sevindirici bir gelişme olduğunu belirten Antalya Sanayici ve İş Adamları Derneği (ANSİ- AD) Başkanı Ali Eroğlu, "2014 yılı içerisinde 2 seçim atlattık ve ekonomiye çok dokunamadık. Beklentimiz bu süreçlerin bitmesi ve ülkenin ekonomik anlamda bir iyileşme sürecine girmesiydi. Bu noktaya gelmiş olması gerçekten çok güzel. Paketin içeriği geçmişte de düşünülmüş olan bazı hamleler içermekte. Bunların eyleme dönüşmesi, iş dünyasında pratiklere dönüşebilmesi çok daha büyük önem taşıyor" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Can suyu paketine işadamları desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN