AÜ'de Twitter yasağı

Prof. Dr. İbrahim Demir'in Akdeniz Üniversitesi ile ilgili iddiaları üzerine kurum bilgisayarlarından Twitter'e erişimin kapatıldığı ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 12.11.2014
AÜ'de Twitter yasağı
Akdeniz Üniversitesi (AÜ) ile ilgili iddiaları, Antalya gündemine bomba gibi düşen AÜ Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Demir, bombalamaya devam ediyor. Demir'in önceki gün yine Twitter üzerinden yaptığı bilgi paylaşımı ile Üniversite'de Twitter'a yasak getirildiği ortaya çıktı. Demir, Twitter'da, "2 gündür kurumdaki bilgisayarlarımızdan Twitter hesabımıza giremiyoruz. Yasakçı yönetici yasaklamış, neden acaba?" diye yazarak durumu takipçileri ile paylaştı. Demir, bundan birkaç gün önce de AÜ Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe'yi kastederek, "Ne diyorsa o. Ne istiyorsa o. Neyi yasaklıyorsa o. Neyi emrediyorsa o. Peki, o kim? Kendini ne sanıyor" cümlelerini sosyal medya hesabından paylaştığı belirlendi.

MÜCADELEYE DEVAM

Twitter'da arka arkaya iki mesaj yayınlayan Prof. Dr. Demir, "Bıkmak yok. Durmak yok. Yılmak Yok. Yola devam. İki yüzlülük ve iki yüzlülerden nefret ediyorum. Allah için doğru bildiğim yolda doğrular için mücadele veriyorum" cümleleriyle açıklamalarına devam edeceğinin sinyalini verdi.

İMZALARI YAYINLADI
Takipçileri ile AÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Çetinkaya'nın isminin üzerinde farklı iki imza bulunan evrakların fotoğrafını da paylaşan Demir, imzalardan birinin Çetinkaya yerine Rektör Kurtcephe tarafından atıldığını öne sürerek, "Bu olsa olsa kaşe imza ve çalışanların işgüzarlığıdır. Yoksa koskoca Rektör ne diye yardımcısının yerine imza atsın" paylaşımında bulundu.

BEZGİNLİK BIKKINLIK

Prof. Dr Demir, arka arkaya attığı twit'lerde, "Bu hafta içinde 40 civarında akademisyen ve bir o kadar da çalışanla sohbetim oldu. Hepsinin ortak şikayeti: Bezginlik, bıkkınlık, ümitsizlik. Bu haftaki sohbetlerimde çok ciddi güven bunalımının olduğunu fark ettim. Kurum mensupları ne birbirlerine ne de yöneticilerine güveniyorlar" ifadelerini kullandı.

YÖK'TEN BEKLENTİ

Rektör Prof. Dr. Kurtcephe'nin görevinden alınması beklentisi içinde olduğunu da ima eden Prof. Demir, YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya'nın bu görevinden Başbakanlık Başmüşavirliği'ne atanmasını yorumlayarak, "YÖK zirvesinden başlandı, beklentimiz koltuğunu kişisel menfaati ve malum gruplara kadro sağlamak için kullanan rektörlerde" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÜ'de Twitter yasağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN