Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HAKAN ÇATAL: Antalya sporun yapabileceklerinin farkında mı?

Giriş Tarihi: 12.11.2014
Bana soracak olursanız mega şehir olma yolunda hızla ilerleyen Antalya'nın bunun farkında olmamasının imkan ve ihtimali yok. Gelişmiş ülkelere ve şehirlere bakıyoruz, adamlar nelerle uğraşıyorlar diye: -Kişi başına düşen yeşil alan, -Otopark alanları, -Lisanslı sporcu sayısı vs. Bizi ilgilendiren lisanslı sporcu sayısına göz atalım: Her sene Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri yayınlar kendi ilinin sitesinde. Doğal olarak sayı bir önceki yıla göre artar periyodik olarak. Bu da başarı gibi görülür. Ama aslında gerçek sayılar nedir bilinmez zaten kimse de merak edip araştırmaz.

BİRŞEYLER YAPALIM
İşte benim dikkat çekmeğe çalıştığım ve hatta farkındalık yaratmaya çalıştığım şey de tam olarak budur. Türk insanı rakamlara önem verir ama doğruluğunu araştırmaz. Gelin Antalya ve çevre illerde spor için bir şeyler yapalım. Spor bürokrasisini çalışmaya zorlayalım. Rakamlarda sporun ve sporcunun başarısını aramadan ziyade reel bir şeyler yapılmasının parçası olalım. Nasıl mı? 1-Özel sektörde engelli sporcu istihdamı yapalım, varsa yetkimizi kullanalım, 2-Spor yükseköğrenimi alan gençlerimizi istihdam edelim, 3-Adama göre değil branşa göre yönetici ve teknik adam seçelim, 4-Antalya'mızın lobisi için el birliği yapalım ve geçmiş hesapları temize çekelim. Bunları çoğaltabilirim ama önce hepimiz spor için yapabileceklerimizi düşünelim. En önemlisi spor yaptırmaya çalışan spor neferlerine yardım edelim. Eleştirisel yaklaşımlar yerine yapabileceklerinizi düşünün ve gençler için sporun önemini anlamaya çalışın lütfen.

KİME OYNANIYOR

Tamam belki sıkıcı oldu ama her hafta sonu onlarca değişik branşta lig maçları oynanıyor da kime? İnanın insanlar 1-2 saatlerini ayırıp da bu spor arenalarına teşrif etmiyorlar. Lütfen değerli Antalya yaşayanları artık sporun farkına varın da bizde gerçek bir mega kent olalım. Hoşça ve sporla kalın değerli spor dostları..

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HAKAN ÇATAL: Antalya sporun yapabileceklerinin farkında mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN