Narenciye'de yangın paniği

Giriş Tarihi: 14.11.2014
Narenciye'de yangın paniği

'Narenciye' olarak bilinen BATEM'in bahçesindeki kuru ot ve dallar en ilkel yöntemle yakılarak imha edilmeye kalkılınca mahallede yangın paniği yaşandı

Antalya'da 'Narenciye' olarak bilinen Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü (BATEM) bahçesinde görevlilerin topladıkları kurumuş dal ve yapraklarını bilinen en ilkel yöntemle, yakarak bertaraf etmeye kalkması dün bölgede korku ve paniğe neden oldu. Narenciye bahçesinden dumanların yükseldiğini gören vatandaşlar durumu polis ve itfaiyeye bildirdi. Olay yerine ulaşan ekipler görevlilere yangın olup olmadığını sordu. Görevliler herhangi bir yangının söz konusu olmadığını söylemesi üzerine ekipler geri döndü.

SONBAHAR TEMİZLİĞİ

Narenciye çalışanları etrafta korku ve paniğe neden olan olayın bahçelerin rutin sonbahar bakımı olduğunu söyledi. Kurumuş yaprak ve çöpe dönmüş dalları yaktıklarını belirten görevliler, "Her yıl aynı dönemde yaprak yakımı sırasında bu sıkıntıyı yaşıyoruz. Vatandaş burada yangın var sanıyor" dedi.

NİYE YAKIYORLAR?

Mahalle sakinleri ise görevlilerin kurumuş ot ve dalları yakarak imha etmesine tepki gösterdi. Kurumuş ot, ağaç dalı gibi atıkların artık belediyeler tarafından toplandığını hatırlatan mahalle sakinleri, "Tarım konusunda bilimsel araştırmalar yapan bir kurumun yöneticilerinin, atıkları yakarak imha etmenin günümüzde ilkellik olarak kabul edildiğini bilmiyor olması akıl alır gibi değil" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Narenciye'de yangın paniği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN