CHP'de Facebook yasağı

CHP'de Facebook'ta tartışma yapanlar hakkında disiplin çalışması yapılacağı açıklandı. Alınan karar yine Facebook'ta tartışmaya açıldı

Giriş Tarihi: 15.11.2014
CHP'de Facebook yasağı
CHP İl Başkanı Cavit Arı, mahalle temsilcileri ile gerçekleştirdiği toplantıda Facebook'ta yaşanan tartışmaların partiye zarar verdiğini belirterek, bu tür paylaşımlarda bulunanlar hakkında disiplin çalışması yapılacağını açıkladı. Toplantının ardından alınan kararı Facebook'ta paylaşan partililerden Şükran Akkaya, yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

FACEBOOK SAVAŞLARI

Cavit Arı'nın düşüncelerine destek verdiğini belirten Akkaya, Facebook savaşlarının sona ermesi temennisinde bulundu. Ancak paylaşımında 'Artık hiç bir CHP üyesi bir başka CHP üyesini ve iç sorunları Facebook üzerinden tartışamayacak' ifadesini kullanması bazı partililerin tepkisini çekti.

KARARA TEPKİ

Karara ilk tepkiyi Gülşen Koç Ölmez adlı bir partili gösterdi. Akkaya'nın açıklamasına yorum yapan Ölmez, "Ama bu da yanlış. Bir partili yanlış yapıyorsa onu eleştirmek boynumun borcudur. Yüzüne de söylerim eleştiririm de. Demokrasi nerede kaldı" dedi. Ölmez'in yorumuna verdiği cevapta 'Eleştiri yasak denmedi zaten. Burada sosyal medyada yasak' diyen Akkaya, 'yasak' kelimesini kullanarak birçok partilinin tartışmaya dahil olmasına neden oldu. Murat Dilek adlı partili yasağa, "Eleştiri yapmamızı bırakın Sayın Arı, Cumhurbaşkanı engel olamaz inanın" cümleleri ile yasağa tepki gösteren bir başka isim oldu. Gülşah Koç Ölmez'in bir başka yorumunda ise "Ben konuşurum arkadaş. Atın beni partiden eğer bir hata yaparsam" ifadelerini kullandı. Ömer Sabuncuoğlu da, "Demokrasiden vaz mı geçtik? Yasak kelimesi CHP ruhuna uymaz" ifadeleri ile CHP İl Başkanı Arı'nın açıkladığı Facebook yasağına tepkisini koydu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de Facebook yasağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN