Köpeği olanlar da tatil yapabilecek

Otellerin köpek kabul etmemesi nedeniyle yabancı turistin Alanya'yı tercih etmemesi ile ilgili sorun, 'Alanya Köpek Eğitim Merkezi' sayesinde aşılıyor

Giriş Tarihi: 18.11.2014
Köpeği olanlar da tatil yapabilecek
Antalya'nın Alanya İlçesi Hacımehmetli Mahallesi'nde 1000 metrekaresi kapalı, 6 dönüm alanda kurulan 'Alanya Köpek Eğitim Merkezi' (AKEM), düzenlenen kokteylle hizmete girdi. Köpeklere eğitimin yanında bakım ve barınma hizmeti de verilecek merkezin açılışında eğitmenler tarafından köpeklerle gösteri yapıldı. Aynı anda 30 köpeğin barınabildiği merkez, köpek sahipleri tarafından 24 saat internet üzerinden izlenebilecek.

TURİZME HİZMET

AKEM Eğitmeni Adem Keskin dernek bünyesinde köpeklere hem pansiyon hizmeti, hem de eğitim verdiklerini söyledi. Tatile çıkanların köpeklerini rahatlıkla kendilerine teslim edebileceğini belirten Keskin, "Burada köpeklere her türlü barınma ve yemek hizmeti veriliyor. Ayrıca isteyenlerin köpeklerine eğitim de veriyoruz" dedi. Otellerin köpek kabul etmemesi nedeniyle bu hizmetin bir çözüm olacağına dikkati çeken Keskin "Köpeği olanlar maalesef Türkiye'deki otellerin köpekleri kabul etmemesi nedeniyle buraya tatile gelemiyorlar. Biz bu açığı kapatıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köpeği olanlar da tatil yapabilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN