Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Savaş madalyası koleksiyoncusu

Giriş Tarihi: 18.11.2014
Savaş madalyası koleksiyoncusu
Antalya'da 26 yaşındaki üniversite öğrencisi Çağrı Doğan, Türkiye ve farklı ülkelerden topladığı savaş madalyalarıyla büyük bir koleksiyon oluşturdu.

15 YAŞINDA BAŞLADI
Çağrı Doğan 15 yaşında Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerine ait çeşitli madalya ve nişanların koleksiyonunu yapmaya başladı. Doğan, okul yıllarındaki tarih merakının zamanla savaş madalyası koleksiyonuna dönüştürdüğünü söyledi. Osmanlı 'Mecidi' ve 'Osmani' nişanlarıyla koleksiyonunu genişlettiğini belirten Doğan, koleksiyonunun en önemli bölümünü 1. Dünya Savaşı yıllarına ait madalya ve rozetlerin oluşturduğunu kaydetti.

300 MADALYA ALDI

Bugüne kadar Türkiye için önemli yaklaşık 300 madalyayı satın alarak Türkiye'ye getirdiğini bildiren Doğan, Osmanlı ile aynı savaşta yer alan yabancı ülke askerlerine verilen madalya ve nişanları da toplamaya başladığını dile getirdi. Doğan, Osmanlı Devleti'nin verdiği savaş madalyasını beğenmeyen bazı yabancı askerlerin özel kuyumcular ve firmalara mineli ve daha güzel görünümlülerini yaptırdıklarının ortaya çıktığını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Savaş madalyası koleksiyoncusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN