Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir'e isyan var

Giriş Tarihi: 19.11.2014
Büyükşehir'e isyan var

Fethiyeli taksiciler CHP'li Büyükşehir Belediyesi'ne ateş püskürdü. Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise, Başkan Gürün'e "Seçilmişler varken Fethiye'yi 5 kargayla yönetme" dedi

CHP'li Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin yaptığı düzenlemeyle taksicilerin araç koltuk sayısının 7'den 5'e indirilmesi, taksi yaşlarını 10 yaş ile sınırlandırması ve son olarak 180 gün boşta kalan plakalara el koyması Fethiye'de taksicileri isyan ettirdi. Protestoya Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Şoförler Odası Başkanı Hayri Topçu ile tüm taksi kooperatif başkan ve üyeleri de katıldı.

'KAPKAÇA DUR DİYORUZ'
Protestoda ilk konuşmayı yapan Taksiciler Kooperatifi'nin avukatı Şaban Durmaz "Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'in ilk işi suya yüzde 400 zam yapmak oldu. Gürün'ün o koltukta sadece bir misafir olduğunu biliyoruz. Asgari ücretin altında evine ekmek götürmeye çalışan taksicilere bu muameleyi layık gören Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin kapkaçına 'dur' diyoruz" dedi. Şoförler Odası Başkanı Hayri Topçu ise, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'Hiçbir zaman kul hakkı yemeyeceğiz' diyor. Sayın Osman Gürün'ün bunu duyması gerek" ifadelerini kullandı.

'5 KARGAYLA YÖNETME'
Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise, "Bu toplantı siyasi değil, ekmek ve hak kavgasıdır. Fethiye'de halkın oylarıyla seçilmiş bizler varken sen 5 tane kargayı kendine kılavuz yaparsan, daha ilk sekizinci ayında burnun yerden kalkmamaya başlar. Burayı seçilmiş insanlarla yöneteceksin. 5 tane kargayla Fethiye'yi yöneteceğim diyorsan da, yolun açık olsun. Senin gideceğin yol belli oldu" diye konuştu.

BİZ UYDU DEĞİLİZ
"Burası Beşkaza, biz Muğla'nın uydusu olmayacağız" diyen Başkan Saatcı, "Burada sarı renk bir ateş yaktı. Bu kıvılcım Muğla'daki tüm yanlışların ateşe dönüşmesine sebebiyet verecek. Gelsin UKOME'den birisi, 'siz bu konuyu yanlış biliyorsunuz, işin doğrusu budur' desin. Ama karşınıza çıkacak yüzü olmayanlara, sandıkta neler olduğunu göreceksiniz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir'e isyan var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN