Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Domatexpo kapılarını açtı

Türkiye'nin ilk ürün bazlı tanıtım fuarı Domatexpo açıldı. Kadınların domates yeme yarışması büyük ilgi çekti

Giriş Tarihi: 21.11.2014
Domatexpo kapılarını açtı
Domatexpo Domates Üreticiliği ve Teknolojileri Fuarı Antalya'nın Kumluca ilçesinde açıldı. Kumluca Belediyesi Toptancı Hal Kompleksi'nde düzenlenen fuarının açılışında konuşan Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, üçüncüsünü gerçekleştirdikleri fuarın gelenekselleşmeye doğru gittiğini söyledi. Çetinkaya, "Dünyada en çok üretilen ve tüketilen tarım ürünüdür domates. Kumluca'de en çok üretilen ve satışı yapılan domatestir. İhracatın lokomotifidir. Bir fuar yapılırsa adı da domates olacaktı" dedi.

DOMATESİMİZ SAĞLIKLI

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Vedat Mirmahmutoğlulları ise "Antalya'da 10 yıl önce 100 ürününden 20' si özürlüydü. AB domatesinin yüzde 70'ini karşılıyoruz. Şimdi bir Türk TIR'ı bile kontrol ediliyor mu? Tükettiğimiz ürünler son derece sağlıklıdır" dedi. Fuar kapsamında üretici kadınlar adına Habibe Akıncı, tüketici kadınlar adına Berra Engin Falay'a domates çelengi taktı.

DOMATES YEME YARIŞMASI

Fuar alanı içine kurulan platformda Domates Yeme Yarışması da düzenlendi. Yarışmacılar 2 dakika içinde en fazla domatesi yemek için yarıştı. 995 gram domates yiyen Gülay Girgin birinci oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Domatexpo kapılarını açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN