Fethiye pompa mağduru oldu

Fethiye'de yağmur suyunu denize tahliye etmesi için yapılan pompanın geç çalıştırılması nedeniyle ilçe halkı ve esnafın mağdur olduğu ifade edildi

Giriş Tarihi: 22.11.2014
Fethiye pompa mağduru oldu
Fethiye'de önceki gün etkili olan ve metrekareye 91 kg düşen sağanak yağmur kent merkezinde hayatı olumsuz etkiledi.

BÜYÜKŞEHİR AĞIR KALDI

Fethiye Belediyesi tarafından Dispanser Sokak'ta yapılan yağmur suyunun denize atılmasıyla ilgili pompalı sistem, Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından zamanında çalıştırılmayınca sokaklar Venedik'e döndü. Kış sezonu öncesinde yağmur suyu hatlarının Büyükşehir tarafından temizlenmemesi de yağmur sularının sele dönüşmesinde etkili oldu.

MUSKİ SINIFI GEÇEMEDİ

Sel suları nedeniyle ilçedeki bazı işletmeleri de su bastı. Sel sularıyla kapanan yollar nedeniyle vatandaşlar ev ve işyerlerinde mahsur kaldı. Venedik'i andıran görüntülerin yaşandığı ilçede geçtiğimiz yıllarda metrekareye 120 kg yağmur yağmasına rağmen hiçbir sel felaketi yaşanmamıştı. Ancak bu kez daha az miktarda yağış almasına rağmen, Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı MUSKİ'nin alt yapı hizmetleri Fethiye'deki ilk sınavında sınıfta kaldı.

MAZGALLAR TIKANDI FETHİYE'Yİ SEL ALDI

Fethiye Belediyesi'nin yetkisindeyken Fethiye Belediyesi Su ve Kanalizasyon Birimi tarafından her yıl kış sezonu öncesinde temizlenen yağmur suyu drenaj hatları, yetkinin Büyükşehir'e geçmesiyle birlikte hatların ve yağmur suyu ızgaralarının temizlenmemesi Fethiye'de alt yapının çalışmamasına yol açtı. Yağmur sırasında Fethiye merkezde MUSKİ personelini göremeyen vatandaşlar Büyükşehir'e isyan ederken, yağmur yağdığı sırada yağmur suyu mazgallarının tıkalı olduğu dikkatlerden kaçmadı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fethiye pompa mağduru oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN