Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dolmuşçu esnafından karşı atak

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nce alınan kararlara isyan eden taksicilerin aksine dolmuşçular büyük destek verdi

Giriş Tarihi: 24.11.2014
Dolmuşçu esnafından karşı atak
'nın Fethiye İlçesi'ndeki taksicilerin geçtiğimiz günlerde Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne karşı yaptığı tepki eyleminin ardından Fethiye'de hizmet veren toplam 576 minibüsçünün bağlı bulunduğu 8 minibüs kooperatifi Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi kararlarını destekleyen toplantı yaptı.

ADİL BİR KARAR

Fethiye minibüs durağında bir araya gelen çok sayıda dolmuş sürücüsü alınan kararları destekleyen açıklamalar yaptı. Ölüdeniz Dolmuş Durağı Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Erbaş "Alınan kararlarla korsan taşımacılığın bitirileceğine inanıyoruz. Türkiye'de hiçbir büyükşehirde ticari taksilerde koltuk sayısı 4+1'den daha fazla değildir. Yapılan bu düzenlemeleri Fethiye'deki dolmuş ve şoför esnafı için verilmiş adaletli kararlar olarak görmekteyiz" dedi. Tüm Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Bolel de yeni Taşıma Kanunu hakkında bilgi aktararak "Her kanun vatandaşlar için çıkarılıyor. Çıkarılan kanunlar bazılarını işine gelmiyor olabilir, ancak kanunlar uygulanmalıdır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dolmuşçu esnafından karşı atak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN