Acıkan kurtlar mahalleye indi

Antalya'nın Elmalı İlçesi Akçay Mahallesi'nde ağıllara kurt indi. Köylüleri şoke eden olayda 13 koyun telef oldu

Giriş Tarihi: 25.11.2014
Acıkan kurtlar mahalleye indi
Antalya'nın Elmalı İlçesi Akçay Mahallesi'ne bağlı içme suyu deposu yanında damızlık üretim yapan Ramazan Büyükaydın, sabah saatlerinde sürüyü kontrol etmek üzere ağıla girdiğinde gördüğü manzara karşısında şoke oldu. Toplam 26 koyunun kurt saldırısından etkilendiği belirten Elmalı Batı Toros Yörük Türkmen Obaları Derneği Başkanı Davut Büyükaydın, ilk tespite göre 13 koyunun parçalanarak telef olduğunu aktardı.

ÖLDÜRMENİN CEZASI VAR
Saldırıya uğrayan ağılın sahibi Ramazan Büyükaydın'ın oğlu Davut Büyükaydın "Milli Parklar bu kurtları koruyor. Bu hayvanları öldürmemiz durumunda büyük cezaları var. Bu hayvanlar korunuyor fakat bizim besi hayvanlarımızın hiçbir güvencesi yok. Bizler bu durumda mağdur oluyoruz. İlçe Tarım Müdürlüğü'nü aradık ve tespit tutanağı için başvurduk, durumun tutanağı tutuldu" dedi.

YARALILAR DA ÖLECEK

Koyunların 'İvesi ırkı' olduğunu ve geçtiğimiz yıllarda Ziraat Bankası'nın desteğiyle alındığını aktaran Davut Büyükaydın, 26 koyunun kurt saldırısından etkilendiğini ve diğer koyunların da adeta donup kaldığını belirtti. Kurtların 13 koyunu parçaladığını, kalan diğer koyunların ise yaralandığını, muhtemelen onların da telef olacağını kaydeden Büyükaydın, kurtların ovaya inmesinin normal bir durum olmadığını aktardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Acıkan kurtlar mahalleye indi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN