Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya'yı zor bir sezon bekliyor

Giriş Tarihi: 29.11.2014
Antalya'yı zor bir sezon bekliyor
Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği'nin (AKTOB) imtiyaz sahibi olduğu Resort Dergisi tarafından düzenlenen 4'üncü Uluslararası Resort Turizm Kongresi, Kundu Turizm Bölgesi'ndeki ASKA Lara Otel'de başladı. Pazar gününe kadar devam edecek kongrenin açılışında konuşan Antalya Valisi Muammer Türker, Antalya'da turizmin son yıllarda önemli bir irtifa kazandığını ve bu başarının arka plandaki 'isimsiz kahramanların' katkısıyla başarıldığını ifade etti.

2015 YILI ZOR OLACAK

AKTOB Başkanı Hacısüleyman ise 2015 yılıyla ilgili beklentilerini paylaştı. Ortadoğu'daki olaylar nedeniyle tüm dünyanın gözünün Türkiye'nin üzerinde olduğuna değinen Hacısüleyman, turizm kelimesinin savaş kelimesiyle anılmasının tedirginlik yarattığının altını çizdi. Hacısüleyman, bir diğer sorunun ise en büyük pazar olan Rusya'da rublenin alım gücünün düşmesi olduğunu söyledi.

SANAL DÜNYA UYARISI

Kongrenin açılışına, dünyanın önde gelen tur operatörlerinden Thomas Cook'un CEO'su Peter Fankhauser de katıldı. Fankhauser gelişen teknolojinin turizme etkilerine değindi. Frankhauser, "Dijital çağ ve dijital müşteriler, seyahat sektörünü her alanda zorluyor. Müşteriler her türlü kanalı pürüzsüz şekilde kullanmayı biliyor. Müşterilerin fiyat ve kalite konusunda büyük bir şeffaflığı var" dedi. Müşterilerin artık sosyal medyadan geri dönüşüm yaptığını hatırlatan Fankhauser, "Kötü bir değerlendirme ve yorum varsa bunu geliştirmek için elinizden gelen her şeyi yapmalısınız. Turizmciler artık gücenmeden müşterilerinin geri dönüşümleriyle ilgili harekete geçmeli" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'yı zor bir sezon bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN