Aksu'nun kaderi değişiyor

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin Çalkaya bölgesinin planlı hale getirebilmek için büyük bir hızla çalıştıklarını söyledi

Giriş Tarihi: 30.11.2014
Aksu'nun kaderi değişiyor
AKSU Belediye Başkanı Halil Şahin, SABAH Akdeniz ailesini konuk etti. Başkan Şahin ziyarette, Aksu'nun kaderini değiştirecek projelerin büyük bir hızla hazırlandığını söyledi. 17 yıldır çözülemeyen Çalkaya bölgesinin imar sorununu çözmek için ilgili kurumların yetkilileri ile bir komisyon kurulduğunu belirten Başkan Şahin, "10 bin dönümlük bir araziden söz ediyoruz. Zamanında yapılan yanlış uygulamalar nedeniyle bu bölge plansız kaldı ve Aksu'da inşaat sektörü durdu. Planın tamamlanmasının ardından Aksu önemli bir ivme kazanacak" dedi.

EXPO ETKİSİ

EXPO'nun Aksu'ya önemli bir katkı sağlayacağına dikkat çeken Şahin, "tüm çalışmaları yakında takip ediyor ve elimizden gelen katkıyı sağlıyoruz. Perge antik kentini ışıklandırıp akşam ziyaret edilebilir hale getiriyoruz. Ayrıca Kundu bölgesinde yapılması planlanan Disneyland projesinin hayata geçmesi halinde Aksu'nun kaderi değiştirecektir. EXPO ve Disneyland gibi büyük projeler buranın değerini 2-3 kat arttıracak projelerdir" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aksu'nun kaderi değişiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN