Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konyalılar Derneği'nde Muratpaşa'ya müjdeler

Giriş Tarihi: 30.11.2014
Konyalılar Derneği'nde Muratpaşa'ya müjdeler
Antalya Konyalılar Derneği üyeleri geleneksel kahvaltılarını sürdürdü. Kahvaltıya Konyaaltı Kaymakamı İbrahim Keklik, Muratpaşa Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürü Sinan Demir, Sabah Akdeniz Haber Müdürü İbrahim Okumamış ile çok sayıda davetli katıldı. Dernek Başkanı H.Hüseyin Cengiz davetlileri tek tek dernek binası önünde karşıladı.

TEK ÇATIDA

Konya'ya özgü bamya çorbasının ikramının ardından konuşan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, tüm dernekleri tek çatı altında toplayacaklarını söyledi. Halk günü toplantılarının 7 saat sürdüğünü ve tüm görüşleri aldığını kaydeden Uysal, "İlçe nüfusumuzun yüzde 9'unu oluşturan engelliler için özel çalışmalarımız olacak. Ayrıca şehrin en büyük parkını da Meydan Kavağı Mahallesi'ne yapacağız. Ancak ilçenin yüzde 60'ı ruhsatsız. Konuyla ilgili komisyonlar oluşturacağız" diye konuştu.

İŞTE YENİ PROJELER
Uysal, "Muratpaşa'yı cep telefonuna kadar indireceğiz. Uygulama indirildiğinde, Muratpaşa'nın tamamı telefondan görülebilecek. Turistler için büyük imkan olacak. Ayrıca oluşturacağımız 'Turuncu masa' ile vatandaşın şikayetlerini alacağız, hepsine çözüm bulup son durumlarını bildireceğiz" dedi.

ZEYTİNKÖY VE UYUŞTURUCU
Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürü Sinan Demir de Zeytinköy'e dikkat çekerken "Bu bölgede yaşayanların yüzde 80'inin suçla ilgisi yok. Sıkıntının aşılması için imar planının tamamlanmış olması gerekiyor. Aslında Zeytinköy'e de takılıp kalmamak lazım. Antalya'da benzer mahalleler oluşmaya başladı. Vatandaşlarımızdan işbirliği ve destek bekliyoruz. Muratpaşa huzurun adresi olacak" dedi. Demir, uyuşturucu ile mücadelede Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun üzerinde durduğu 'Uyuşturucu çalıştayı'nın Türkiye için bir milat olduğunu da söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konyalılar Derneği'nde Muratpaşa'ya müjdeler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN