Hayırsever sahip çıktı

Giriş Tarihi: 4.12.2014
Hayırsever sahip çıktı

Antalya'da doğuştan sol kolu olmayan 8 yaşındaki Ali Şahin'e müjdeli haber hayırsever işadamı Şenol Çimen'den geldi. Ali'nin protez kolu için ölçüsü alındı

Antalya'da arkadaşları alay ettiği için okula gitmek istemeyen doğuştan tek kolu olmayan 8 yaşındaki Ali Şahin'in SABAH Akdeniz'de yayınlanan 'Bu çocuğu harcamayın' başlıklı haberdeki çığlığını hayırsever işadamı duydu. Nilgün Nihat İlköğretim Okulu 3'üncü sınıf öğrencisi 8 yaşındaki Ali'ye protez kol müjdesi hayırsever işadamı Şenol Çimen'den geldi. Hayırsever işadamı SABAH Akdeniz'i arayarak aileye ulaşmak istediğini bildirdi.

ANNESİ İLE TEMASA GEÇTİ

Gelişmelerin ardından hayırsever işadamı Çimen, Ali'nin annesi Hediye Güvercin'i telefonla arayarak çocuğuna protez kolun takılacağı müjdesini verdi. Çimen, Ali'ye protez kol takılması için medikal firmasına talimat verdiğini ve tüm masrafları kendisinin karşılayacağını belirtti. Müjdeli haberi alan Ali Şahin ise havalara uçarak işadamına teşekkür etti. Anne Hediye Güvercin, "Kendimizi rüyada gibi hissediyoruz. Allah Şenol Bey'den razı olsun" diyerek sevincini dile getirdi.

BÜYÜK SEVİNÇ
İşadamı Çimen'in girişimi sonucu, Ali'ye en uygun protez kolun takılması için çalışma başladı. Derslerinde de oldukça başaralı olan Ali Şahin'e kendi deri renginde doğal kol görünümünde protez kol takılacak. Bu mutlu haberi alan Ali ise havalara uçarak, "Arkadaşlarım artık bana 'Tek kol, Kolsuz' lakabı takamayacak" dedi.

15 GÜNDE KOLUNA KAVUŞACAK

Ali'nin çığlığına büyük bir duyarlılık göstererek insanlık örneği sergileyen hayırsever işadamı Şenol Çimen'in talimatı ile medikal firması sahibi Caner Özcan'ı SABAH Akdeniz ekibi buluşturdu. Ali'nin kol ölçüsünü alan Özcan, "Estetik açıdan diğer kolla hiçbir farkı olmayacak. Tırnakları dahi olacak. Yaşı küçük olduğu için biyonik kol önerilmiyor. 15 güne kadar Ali yeni koluna kavuşacak" diye konuştu.

MİLLİ EĞİTİM HAREKETE GEÇTİ
Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul idaresi Ali Şahin'in yaşadığı sıkıntının önüne geçilmesi için çalışma başlattı. Okul idaresi, Ali'nin sınıfında olan diğer öğrencilerin arkadaşına daha dikkatli ve duyarlı davranmaları ve lakap takmamaları için aileler ile görüşmelere başladı. Ali'nin okulundaki Rehberlik Öğretmeni de hem Ali'ye hem de sınıf arkadaşlarına psikolojik destek verecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayırsever sahip çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN