Bağımlılıkla mücadelede Türkiye'ye örnek olduk

Giriş Tarihi: 7.12.2014
Bağımlılıkla mücadelede Türkiye'ye örnek olduk

Antalya bir projesi ile daha Türkiye'ye örnek oldu. Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bağımlılıkla mücadele kapsamında 'Risklerle Baş Etme Projesi' diğer şehirlerde de uygulanmaya başladı

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun uyuşturucuya karşı başlattığı savaşa Antalya'dan önemli bir destek geldi. Genç ve çocukları uyuşturucu maddelerin tehlikelerinden korumak isteyen Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü, tüm Türkiye'ye örnek olan bir projeyi hayata geçirdi. 'Risklerle Baş Etme Projesi' kapsamında öğrenci, öğretmen ve velilerden oluşan 170 bin kişi, konu hakkında kapsamlı bir eğitime tabi tutuldu.

YÜZDE 98 MEMNUNİYET

daki okullarda gerçekleşen eğitimlerde madde bağımlılığı ve bu bağımlılıktan korunmanın yolları kapsamlı bir şekilde anlatıldı. 28 psikolojik danışmanın görev yaptığı proje, velilerden de tam not aldı. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan ankette velilere proje hakkındaki görüşleri soruldu. Velilerin yüzde 98'i projeden memnun olduklarını ifade etti.

170 BİN KİŞİYE EĞİTİM

Madde bağımlılığı ile mücadeleye ara vermeden devam edeceklerini belirten Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, "Biz Antalya olarak 6 yıldır madde bağımlılığı illetinin eğitimini veren ve eğitimle bu illetin mücadelesini yapan tek iliz. Bu konuda hazırladığımız proje ile 28 tane psikolojik danışman yetiştirdik. Danışmanlarımız bugüne kadar 170 bin öğrenci, öğretmen ve veliye eğitim verdi" dedi.

TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLDU

Hayata geçirdikleri proje ile Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın dikkatini çektiklerini belirten Gülay, "Hazırladığımız kitap ve dokümanları buralara göndererek edindiğimiz bilgileri diğer iller ile paylaşmaya başladık. Geçen hafta 4 arkadaşımız Başbakanlık'ta yapılan bir çalıştaya katıldı. Uyuşturucu madde ile mücadelemiz her alanda devam ediyor ve edecek. Gençlerimizin bu illetin bataklığına sürüklenmesini engelleyeceğiz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bağımlılıkla mücadelede Türkiye'ye örnek olduk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN