Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Japonya'ya rakip olacaklar

Atıl durumda bulunan devlet hastanesi binasına talip olan Isparta YBEM, sağlık turizmi yapılabilmesi için harekete geçti

Giriş Tarihi: 10.12.2014
Japonya'ya rakip olacaklar
Yaklaşık 3 yıldır hiçbir faaliyet gösterilmeyen Süleyman Demirel Üniversitesi'nin Çünür kampüsundeki Eski Gülkent Devlet Hastanesi ek binasının, sağlık turizmi kapsamında Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Eğitim Merkezi olması için Süleyman Demirel Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (YBEM) düğmeye bastı. Atıl vaziyetteki binanın yaşlı bakımı eğitim merkezi yapılmasıy- la özellikle Avrupa başta olmak üzere çeşitli ülkelerden gelen yaşlıların konforlu bir ortamda yaşam sürmeleri, diğer yandan yaşlı bakım eğitimlerinin burada uygulamalı olarak verilip istihdam sağlanması amaçlanıyor. Binanın yaşlı bakım merkezine çevrilmesiyle Isparta'ya sağlık turizmi kapsamında yılda 7 milyon dolarlık katkı sağlanması hedefleniyor.

SAĞLIK TURİZMİ YAPILACAK

Süleyman Demirel Üniversitesi YBEM Müdürü Fatih Cebeci, "Şehrimizin önemli bir devlet yatırımının atıl durumda bulunması bizleri fevkalade üzüyor. Bu varlığı Isparta'nın yeniden hizmetine sunmak adına bu binaya talibiz. İşadamlarımızın yatırıma ortak olmalarını elde edilecek artı değerin Isparta ve Ispartalıların olmasını istiyoruz" dedi. Cebeci, "Bugün Japonya'da bir yaşlının bakımının yıllık maliyeti 140 bin dolar. Biz Isparta'da 70 bin dolara bu hizmeti verebiliriz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Japonya'ya rakip olacaklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN