'Narkotim' görevde

Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan 'Narkotim Projesi' , Antalya'da da hayata geçirildi

Giriş Tarihi: 13.12.2014
'Narkotim' görevde
Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 'Uyuşturucu ile Mücadele Acil Eylem Planı' kapsamında yürütülen çalışmalara ek olarak geliştirilen ve uyuşturucunun sokak düzeyinde ulaşılabilirliğinin önlenmesi amacıyla hayata geçirilen 'Narkotim Projesi', Antalya'da da başladı.

DOĞU BATI GÜZERGAHI

Antalya Emniyet Müdürlüğü Uncalı Hizmet Binası'nda düzenlenen törende konuşan Antalya Valisi Muammer Türker, Türkiye'nin doğu ve batıyı birleştiren bir konumda olması nedeniyle uyuşturucu kaçakçılarının da güzergahında bulunduğunu ifade etti. Nüfusumuzun genç olmasının, Türkiye'yi uyuşturucu satıcıları açısından "hedef ülke" haline getirdiğini vurgulayan Vali Muammer Türker, "Başta terör örgütleri olmak üzere suç örgütleri maddi kaynaklarını uyuşturucudan temin etmektedir. Uyuşturucu meselesi sadece polisiye bir mesele değildir. Komple mücadele etmemiz gerekir" dedi.

16 EKİP OLUŞTURULDU
Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul da uyuşturucu maddenin kişinin uyum gücünü zaafa ve iflasa götürerek ailesinden, toplumdan ve çevresinden kopardığını, yalnızlığa, bunalıma ve suça sürüklediğine işaret etti. Tonbul, "İlimizde uzmanlık eğitimi verilen 60 personelden 16 ekip oluşturuldu ve araç ve gereçlerle donatılarak görevlendirildi. Narkotim ekiplerimiz, okul önlerinde görevlendirilerek uyuşturucuyla mücadele edecek" dedi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Narkotim' görevde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN