İnşaatçılar umutlu

Giriş Tarihi: 14.12.2014
İnşaatçılar umutlu
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİ- AD) 14. İnşaat ve Çevre Sektör Zirvesi Antalya'daki Latanya City Hotel'de yapıldı. MÜSİAD İnşaat Sektör Kurulu Başkanı Burhan Özdemir, 2014'ün üçüncü çeyreğinde konut satışlarının 2013'ün üçüncü çeyreğine göre arttığını bildirdi.

2013 REKOR YILI
Özdemir,konut sektöründe 2013 yılının Türkiye için bir rekor yılı olduğunu söyledi. Geçen yıl 1 milyon 157 bin konut satıldığını belirten Özdemir, 2010, 2011, 2012 yıllarında satışların 600-700 binler civarında gerçekleştiğini kaydetti. Geçen yıl ciddi bir sıçrama yaşandığına işaret eden Özdemir, "Bunu ülkemize yapılan yabancı yatırımlara, genç nüfusumuza, deprem gerçeğine ve coğrafyamıza bağlıyoruz" dedi. Konut konusunda yurt dışından yoğun talep aldıklarını dile getiren Özdemir, şöyle konuştu: "Bu talep Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya'da hissediliyor. Sektörün durumu iyiye gidiyor. Satışların 2014 yılını 2013 yılının çok az gerisinde yüzde 1.5-2'lerde tamamlayacağı görülüyor. Bu kadar ekonomik ve siyasi çalkantıya rağmen çok büyük başarıdır."

PANEL DÜZENLENDİ
Özdemir'in konuşmasının ardından Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkan Yardımcıları Haluk Sur ve Ersun Bayraktaroğlu'nun konuşmacı olarak katıldığı "Dünyada ve Türkiye'de Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları" konulu panel düzenlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnşaatçılar umutlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN