Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kesintisiz ulaşım

Karayolları Antalya'da kesintisiz ulaşım atağı başlattı. Yeni 6 kavşak düzenlemesi ile Üniversite ile Aksu arası 15 dakikada geçilecek. Kavşakların yapımı Şubat'ta başlayacak

Giriş Tarihi: 15.12.2014
Kesintisiz ulaşım
EXPO 2016'ya hazırlanan Antalya'nın trafik sorununa çare olacak 6 yeni kavşağın yapımına Şubat ayı içerisinde başlanacağı açıklandı. Kavşakların tamamlanmasının ardından EXPO alanı ile Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin hemen yanında bulunan İller Bankası Yonca Kavşağı arasındaki 23 kilometrelik mesafe 15 dakikada kat edilebilecek.

6 YENİ KAVŞAK YAPILACAK

Antalya'ya kazandırılacak 6 yeni kavşağın ihale aşamasına geldiğini belirten Karayolları 13'üncü Bölge Müdürü Şenol Altıok, "D-400 karayolunun başlangıç noktası olan İller Bankası Kavşağı'ndan EXPO kavşağına kadar olan 23 kilometrelik güzergahta, yapımını bu sene sonunda tamamlayacağımız Kütükçü ve Varsak kavşaklarına ilave olarak 6 tane daha yeni kavşak yapacağız. Bunlar sırasıyla Hal, Demokrasi, Altınova, Havalimanı, Aksu ve EXPO alanına dönüş sağlayacak olan köprülü kavşaklar" dedi.

HAVALİMANI 10 DAKİKA

Yeni yapılacak kavşaklara ilaveten toplayıcı yolların da yapılacağını belirten Altıok, güzergahtaki bazı kavşakların da kapatılacağını söyledi. Altıok, "Örneğin sanayinin oradaki ve Depoo Alışveriş Merkezi'nin önündeki kavşağı kapatacağız. Buralar toplayıcı yollardan kavşaklara katılacaklar. Böylece 23 kilometreyi hiç kesintisiz, hiç trafik ışığında duraksamadan, hız sınırları kapsamında ortalama 15 dakikada kat edebileceğiz. Bu aynı zamanda havalimanına 10 dakikada ulaşmak anlamına da geliyor" şeklinde konuştu.

G20 İÇİN DÜZENLEME

Projenin EXPO takvimi kapsamında planlandığını fakat gelecek yıl Kasım ayında Antalya'da yapılacak G20 zirvesi için de bazı projelerin hayata geçirileceğini aktaran Altıok, "G20 konusu bizim gündemimize çok yeni girmiş bir konu. G20'nin Belek bölgesinde yapılacağı düşünülünce, oraya kadar olan kavşaklarımızın da durumunu gözden geçireceğiz. Serik'in içerisindeki 3 tane ışıklı kavşağın ve Kadriye bölgesine dönen kavşağın farklı seviyeli kavşağa dönüştürülmesi planlanıyor. Ayrıca Kocayatak ve Gebiz yerleşim yerlerine ayrılan kavşaklar var, onlarla ilgi de proje çalışmalarımız var" ifadelerini kullandı.

ZİRVEYE ÖZEL PROJE

G20 zirvesi için Antalya'ya gelecek dünya liderlerine sorunsuz bir ulaşım imkanı sunmak adına gerekli tüm önlemlerin alınacağını bildiren Altıok, "Burada önemli olan 2 kavşak var. Kadriye ve Serik'in içerisinde ayrılan kavşakların durumu kritik. Onları da çok hızlı bir şekilde çözmeye çalışacağız. Kocayatak ve Gebiz kavşakları trafik yoğunluğu çok fazla olmayan kavşaklar, buraları da bu süreç içerisinde projelendirip, yapımını bu sürede tamamlamaya çalışacağız. Bir yıldan az bir zamanımız var. Yetiştirmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kesintisiz ulaşım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN