Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuklara neşeli atölye

Risk altındaki çocuklara hizmet verecek Türkiye'nin ilk Müzik Atölyeleri, Antalya Emniyet Müdürlüğü önderliğindeki çalışma ile Kepez'de oluşturuldu

Giriş Tarihi: 17.12.2014
Çocuklara neşeli atölye
Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğü önderliğinde ekonomik düzeyi düşük ve suç riski altında olan çocuklara yönelik Müzik Atölyeleri, pilot bölge seçilen Kepez İlçesi'nde açıldı.

İNSAN SEVGİSİ
Çocukların hayata müzik ile dokunabilmeleri için Gazi Mahallesi Sütçüler Caddesi'nde yaptırılan Müzik Atölyeleri için düzenlenen törene Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Jandarma Komutanı Albay Ahmet Yurdagül, Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, Antalya Emniyet Hizmetlerini Destekleme Derneği Başkanı Hüseyin Acarlıoğlu, sanatçı Sümer Ezgü ile çok sayıda davetli katıldı. Emniyet Müdürü Tonbul, açılan Müzik Atölyeleri'nin Türkiye'de bir ilk olduğunu söyledi. Müziği seven bir kişinin insanları ve hayatı da seveceğini belirten Tonbul, "Yaptığımız çalışmalar ile bu atölyelerde hafta sonları da dahil olmak üzere 350 çocuğumuz gitar, keman, piyano ve benzeri türden müzik eğitimi almaya başladı. Bu eğitimleri alan çocuklar suça bulaşmayacak" diye konuştu.

17 BİN ÇOCUK

Milli Eğitim Müdürü Gülay, açılışı yapılan 350 kişilik müzik atölyelerinden yörede bulunan 17 bin çocuğun yararlanacağını söyledi. Gülay, uyguladıkları projeler ile il genelinde 430 bin öğrenciyi okul dışında da sanatsal, spor ve diğer faaliyetler ile kötü alışkanlıklardan uzaklaştırdıklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklara neşeli atölye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN