Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ali'ye artık tek kol diyemeyecekler

Giriş Tarihi: 21.12.2014
Ali'ye artık tek kol diyemeyecekler

SABAH Akdeniz'in gündeme getirdiği engelli öğrenci Ali Şahin, hayırsever işadamı Şenol Çimen tarafından yaptırılan protez kola kavuştu. Küçük Ali artık çok mutlu

Antalya'da arkadaşları tarafından 'Tek kol' diye isim takılıp dışlandığı için, başarılı olduğu halde okula gitmek istemeyen 8 yaşındaki Ali Şahin, protez koluna kavuştu. Ali ileride biyonik kola da kavuşacak. Nilgün Nihat İlköğretim Okulu 3'üncü sınıf öğrencisi olan Ali Şahin'in protez kolunun tüm masrafları işadamı Şenol Çimen tarafından karşılandı. İlk kez sol kolunun olduğunu belirten Ali, iki kolunu da havaya kaldırarak sevincini doya doya yaşadı. Anne Hediye Güvercin, "Oğlumun bütün hayalleri gerçekleşti" dedi.

SABAH AKDENİZ DUYURDU

Küçük Ali'nin yaşadığı sıkıntı ilk kez SABAH Akdeniz'de 2 Aralık tarihinde 'Bu çocuğu harcamayın' başlığı ile kamuoyuna duyurulmuş ve haberi okuyan işadamı Şenol Çimen devreye girerek protez kolla ilgili işlemleri başlatmıştı. SABAH Akdeniz aracılığı ile aileye ulaşan Şenol Çimen, Ali'yi evinden alarak protez kolun yapımı için ölçü almaya götürmüştü. Protez koluna kavuşan Ali, hayırsever işadamı Şenol Çimen'e teşekkür etti.

RÜYADA GİBİYİM

Protez kolu ile çanta da taşıyabilecek olan Ali, "Şu an yaşadığım mutluluğu anlatamam. Sabaha kadar hiç uyumadım. Artık bana okulda 'Tek kol Ali' diyemeyecekler. Şenol amcaya çok teşekkür ederim" diyerek sevincini dile getirdi. Artık derslerine daha çok çalışacağını da belirten Ali, "Yarıyıl tatilinde alacağım karneyi ilk gören bana kolu yaptıran Şenol Amca olacak" diye konuştu.

ALİ'DEN HEDİYE

Küçük Ali protez işlemi tamamlandıktan sonra, işadamı Şenol Çimen'e ailesiyle birlikte yaptığı boncuk işlemeli Galatasaray arması ve yine sarı kırmızı bir tespih hediye ederek elini öptü. Duygulandığı gözlenen Şenol Çimen ise Ali'yi öperek, aldığı en güzel hediye olduğunu söyledi.

BİYONİK EL TAKILACAK
Protez kolu hazırlayan ortopedi teknisyeni Caner Özcan da Ali'ye bir saat hediye etti. Takılan kolun diğer koldan ayırt edilmeyeceğini belirten Özcan, "Yeni kol aynı zamanda Ali'nin vücut dengesini de yerine getirecek. Protez kol ile birlikte Ali'nin bugüne kadar gelişmeyen kemikleri gelişecek" dedi. Ali'nin 3 ile 6 ay arasında kontrollere gelip, egzersizler yapacağını dile getiren Özcan, "İlerleyen zamanda Ali'ye biyonik el ve yüksek teknoloji protez uygulaması yapacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ali'ye artık tek kol diyemeyecekler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN