Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya diplomasi merkezi yapılacak

G20 zirvesinin hazırlık toplantısına katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu dünyanın en zengin 20 ülkesinin liderlerinin Antalya'da ağırlanacağını söyledi

Giriş Tarihi: 21.12.2014
Antalya diplomasi merkezi yapılacak
Önümüzdeki yıl Antalya'da gerçekleştirilecek G20 Zirvesi'nin ön hazırlık toplantısı için kente gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'yı diplomasinin merkezi yapacaklarını söyledi. Çavuşoğlu, G20 zirvesi önümüzdeki yıl Antalya'da yapılacağını belirterek, "Dünyanın en zengin 20 ülkesini ve liderlerini Antalya'da ağırlayacağız. Zirve denince akla Türkiye gelir" dedi.

ANTALYA'NIN YÜZAKI

Antalya'da yapılacak G20 Zirvesi'nin hazırlıkları hakkında bilgi veren Bakan Çavuşoğlu Antalya'da AB ve Dışişleri Bakanlığı temsilciliğinin bulunmasının, kentin yüz akı olduğuna değinerek, "Antalya'da Avrupa Birliği ve Dışişleri Bakanlığı'nın temsilcilikleri var. Bu temsilciliklerin olması Antalya'nın yüz akıdır. Sadece iki bakanlığın temsilciliğinin olması yetmez. Antalya'ya en önemli etkinlikleri getiriyoruz. G20 zirvesi önümüzdeki yıl Antalya'da yapılacak. Dünyanın en zengin 20 ülkesini ve liderlerini Antalya'da ağırlayacağız. Hazırlıklarına güvenlik boyutuyla şimdiden başladık. Zirve denince akla Türkiye gelir. Önümüzdeki yıl NATO Dışişleri Toplantısı'nı da Antalya'ya getireceğiz. Antalya diplomasinin merkezi haline gelecek" diye konuştu.

HAZIRLIK İÇİN KOLLAR SIVANDI

Basına kapalı gerçekleştirilen toplantının ardından Bakan Çavuşoğlu, yaptığı açıklamada, zirveye büyük önem verdiklerini söyledi. Çavuşoğlu, toplantıda güvenlik, ulaşım ve zirvenin yapılacağı bölgelerle ilgili değerlendirme yaptıklarını ifade etti. Zirveyle ilgili detaylı toplantılar yapacaklarını anlatan Çavuşoğlu, önlerinde bir yıl olmasına rağmen kolları sıvadıklarını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya diplomasi merkezi yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN