Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitimde de Alanya

Turizmin merkezi Alanya'da bulunan AÜ İşletme Fakültesi'nde Rusya'dan Kamboçya'ya, Togo'dan Fildişi Sahili'ne kadar 38 farklı ülkeden gelen 120 öğrenci yüksek öğrenim görüyor

Giriş Tarihi: 23.12.2014
Eğitimde de Alanya
Turizm potansiyeli, doğası ve tarihi dokusuyla dikkati çeken ve resmi kayıtlara göre 43 ülkeden 12 bin 393 yerleşik yabancıya ev sahipliği yapan Alanya, yükseköğretim alanında da yabancıların ilgisini çekiyor. Akdeniz Üniversitesi'nin (AÜ) 3 yıl önce başlattığı çalışmalarla dünyanın birçok ülkesinden gelen yabancı öğrenciler, üniversite eğitimi için Alanya İşletme Fakültesi başta olmak üzere üniversitenin diğer fakültelerine kayıt yaptırmaya başladı.

120 YABANCI

AÜ'nün 'Uluslararası öğrenci' olarak adlandırdığı 38 ülkeden gelen 120 yabancı öğrenci Alanya'yı tercih ederek eğitim görüyor. İşletme Fakültesi, Avrupa ülkelerinin yanı sıra Türki Cumhuriyetler ile Kongo, Cibuti, Madagaskar, Togo, Burkina Faso, Gana, Kamerun, Somali ve Etiyopya gibi Afrika ülkelerinden gelen öğrenciler tarafından tercih ediliyor. AÜ Alanya İşletme Fakültesi Dekanı Prof.Dr. İbrahim Güngör, "Fakültemizdeki 3 öğrenciden 1'inin yabancı uyruklu olmasını hedefliyoruz. AÜ olarak dünyanın çeşitli ülkelerinde sınavlar düzenliyoruz. Bu sınavdan belirlediğimiz puanı geçen öğrenciler bize başvuruyor" dedi. Öğrenciler de Alanya'da eğitim almanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, bir kısmı eğitimden sonra da Alanya'da kalmaya kararlı olduğunu dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitimde de Alanya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN