Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkanlık için 1 koltuk 4 aday

AK Parti'de Antalya il kongresi için geri sayım başladı. Mustafa Köse'nin yerine geçecek yeni başkan için 4 adayın ismi öne çıktı

Giriş Tarihi: 25.12.2014
Başkanlık için 1 koltuk 4 aday
Antalya'da Kemer dışında tüm ilçelerdeki kongrelerini tamamlayan AK Parti İl Teşkilatı'nda, 11 Ocak'ta yapılacak il kongresi için geri sayım başladı. Mevcut AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse'nin tekrar aday olmayacağı ve yeni il başkanının belirleneceği kongre öncesi parti genel merkezi de çalışmalarını hızlandırdı. Parti yönetimi adaylar arasındaki değerlendirmelerini sürdürürken siyasi kulislerde 4 kişinin ismi öne çıkıyor. AK Parti genel merkez yönetiminin, Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcı Rıza Sümer, Teşkilat Başkanı Ali Çetin, İl Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Asri ve eski Muratpaşa İlçe Başkanı Abdullah Işıkhan arasında seçim yapması bekleniyor. Genel merkez üniversite mezunu olmayanların adaylıklarını dahi kabul etmezken, yeni il başkanının Mustafa Köse'nin il genelinde sağladığı huzur ve birlik ortamını sürdürebilecek olgunlukta olmasına büyük bir özen gösteriyor.

ÖNE ÇIKAN İSİMLER
Siyasi kulisler il başkanı seçilmeden önce Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığını yürüten Mustafa Köse'nin yerine son seçimlerde bu görevi üstlenen Rıza Sümer'e biraz daha fazla şans tanırken, teşkilat başkanlığı görevinin getirdiği tecrübe de Ali Çetin'in isminin öne çıkmasında önemli rol teşkil ediyor. Muratpaşa gibi önemli bir bölgede başarılı bir başkanlık dönemi geçiren Abdullah Işıkhan ile teşkilatın saygı duyduğu isimlerden biri olan Bekir Asri, diğer adaylara göre başkanlığa bir adım daha yakın sayılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkanlık için 1 koltuk 4 aday
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN