Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YÖRSİAD üyelerine Ulusoy tavsiyeleri

Giriş Tarihi: 27.12.2014
YÖRSİAD üyelerine Ulusoy tavsiyeleri
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (YÖRSİAD) olağan toplantısında, ülkede turizmin gelişmesini anlattı. Turizmin 1980'lerde 2 milyon turist ve 400 milyon dolarla başladığını bildiren Ulusoy, "Bugün 1 milyon 360 bin yatak, 7 bin seyahat acentemiz var. Şimdi geldiğimiz nokta güvendirme. Türkiye'nin güvenli olduğunu, gelen misafirin güvenilir bir şekilde tatil yapmasını sağlamamız gerekiyor" dedi.

FİYAT KIRILMAMALI

TÜRSAB'ın 151 müzenin onarım ve işletmesini yaptığını dile getiren Ulusoy, kültür varlıklarının ülkenin sermayesi olduğunu vurguladı. Ulusoy, Antalya'nın turizm başkentliğine dikkati çekerek, şöyle devam etti: "Bundan sonra fiyatları Türkiye'nin kırması mümkün değildir. Ülke olarak kriz doktoru olduk. Moralimizi bozmayacağız. Moralimizi bozarsak önce fiyatları kırarız. Fiyatları kırarsak, kaliteyi bozarsın. Kaliteyi bozarsan bir daha kendini toparlayamazsın."

SAĞLIK TURİZMİ

Sağlık turizmi konusunda Sağlık Bakanlığı ile yaptıkları çalışmalara değinen ve Sağlık Turizmi Genel Müdürlüğü kurulacağını belirten Ulusoy, "Otelcinin veya seyahat acentesinin sağlık hizmetleri göremeyeceği, turizmcilerin de sağlık hizmeti yapamayacağı bir anlayışı sergilemeye çalışıyoruz" ifadesini kulandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YÖRSİAD üyelerine Ulusoy tavsiyeleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN