Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizm sektörü krizi yenecek

Giriş Tarihi: 28.12.2014
Turizm sektörü krizi yenecek

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, Rusya'daki gelişmelerin turizmi olumsuz etkilememesi için çalışıldığını kaydetti

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık ve beraberindeki heyeti kabul etti. Turizmle ilgili konuların görüşüldüğü toplantıda Bakan Çelik, Rusya'da yaşanan son gelişmelere de dikkati çekerek, "Önümüzdeki dönemde özelikle Rusya'daki gelişmelere bağlı olarak Türk turizminin olumsuz etkilenmemesi için Rusya'ya bir ziyaretler serisi olacak. Sektörden arkadaşlarımız gidecek, bütün bu ziyaretlerin sonunda ben de bir ziyarette bulunacağım" diye konuştu.

KRİZE DAYANIKLIYIZ

Bu günlerde Rusya ile ilgili çok fazla haber çıktığını, büyük bir kriz algısı oluşturulmaya çalışıldığını dile getiren Çelik, şöyle devam etti: "Sektörümüz son derece dayanıklı, deneyimli bir sektör. Bakanlığımızın da bu konudaki tecrübesi ve potansiyeli yüksek. Bakanlığımızca Rusya Federasyonu'nda yapılan toplam 10 milyon dolarlık reklam, birlikte reklam ve tanıtım faaliyetleri gerçekleştirilmiştir."

2015'E HAZIR OLACAĞIZ

Bakan Çelik, Rusya pazar araştırmasının da yapıldığını belirterek, bu pazar araştırmasının sonuçlarının da yakında sektörle paylaşılacağını bildirdi. "Etrafımızdaki siyasi gelişmeler büyük fay kırıkları oluşturuyor ama biz bütün bunları yönetmekle, ortaya çıkacak birtakım risk alanlarını ön görmek, bunlarla ilgili tedbir almakla mükellefiz" diyen Çelik, "Burada da en büyük işbirliği yapacağımız alan, paydaşımız tabii ki sektörün temsilcileri. Biz önümüzdeki yıla da çok büyük bir umutla bakıyoruz. Bütün hazırlıklarımızı yapacağız ve gayet zinde bir şekilde sektörümüzle birlikte 2015'i de göğüslemeye hazır bir hale geleceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizm sektörü krizi yenecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN