Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uğur UĞURAL: Yeni başlangıçlar

Giriş Tarihi: 28.12.2014
Uğur UĞURAL: Yeni başlangıçlar
Sağlığı değerli, fit, atletik yaşam dostları.
Merhaba cennet Antalyamızın yüreği güzel, ruhu güzel, kalbi güzel, sağlığı değerli SABAH Akdeniz okurları.
Aylar süren beraberliğimizde birbirinden farklı yüzlerce konu ve onlarca yazı dizisinde sizlerle buluştuk. Artık, giderek genişleyen kalabalık bir aileyiz. Bilgi olarak her gün daha da büyüdük. Birbirimize kenetlendik. Kimi zaman kendimizi keşfettik.
Bu köşede sadece medikal sorunları değil mental dünyamızı da paylaştık. Çünkü bizler şunun bilincine vardık. 'Sağlıklı yaşam' önce zihinsel sonra bedensel farkındalık oluşturan bir bütündür. Bu bütünlükle hayatı sentezledik.
Hep beraber çözümler ürettik. Birbirinden güzel başarı hikayelerini yine beraber okuduk. Beraber yürüdük. Şimdi de koşuyoruz.
Sizlere bu satırları yazarken sırf bu köşeyi takip ederek 20 kg veren bir okurumuz teşekkür mesajı gönderdi. 20 kg vermek çok mu zor? Kesinlikle hayır. Önemli olan nedir biliyor musunuz?
Bedeni değil zihinleri hafifletmek.
Fazlalıklardan kurtulmak.
Böylece hem akıllara hem de vücuda bilinç yerleşiyor, ferahlıyorsunuz.
Şimdi arkamıza dönüp geçmişe şöyle bir bakalım?
Ne görüyorsunuz? Sevgi, iletişim, başarı, gurur ve akıl. Yüce rabbimiz dünyada hiçbir varlığın sahip olamadığı 'akıl' denen bir mücevherle donatmış bizi. Yalnızca aklımızın, dünyadaki tüm mücevherlerden daha değerli bir mücevher olduğunu kavrayabilirsek; bu yaşamdaki en değerli hazinenin dahi aklın bir kıvrımını bile satın alamayacağını anlarız.
Unutmayın dostlar, fırsatlar yalnızca koşanları kovalar. Yerinde sayanlar ya da yürüyenler, fırsatların hep gerisinde kalır.
Ama koşanlar için; şu anda yaptıkları iş, gelecekteki hayallerinin alt basamaklarından sadece biridir. SABAH Akdeniz okurları her pazar bu köşede daha bilinçli, seçici, enerjik ve tutkulu oldu. Önce ruhunu sonra vücudunu besleyip değişimi yaşadı. Sizleri çok sevdiğimizi unutmayın. Bilinç ve farkındalık dolu mutlu yıllar sizlerin olsun.

HAFTANIN BİLİNÇ NOTU

Dört gün sonra ve onu takip eden çok mübarek bir akşamda yeni bir sabah ve yepyeni umutlara uyanmak üzere yola çıkıyoruz.
Yeni başlangıçlar için hep umudumuz var. Akıl ve dengeden oluşan bu güzel yaşamda içsel değerlerimizi kaybetmeden 'sağlıklı yaşıyorsak' ne mutlu bize. Hem yepyeni bir yılı hem de onu takip eden fırsat günlerinde sevgili Peygamber efendimizin doğum günü olan, Mevlid Kandili'ni büyük coşkuyla kutlayacağız. Karşılıklı sevgi, saygı ve kabule dayalı ilişkiler süreci içinde üretici bir toplum olup önce kendimizi sonra da geleceğimizin teminatı çocuklarımızı zihnen ve bedenen yetiştirebileceğimiz, dünya barışının hüküm süreceği, mutlu, huzurlu, 'sağlıklı bir yaşam' sizin ve sevdiklerinizin olsun. SABAH Akdeniz ekibi olarak siz değerli okurlarımız sayesinde en büyük gururu en büyük onuru en büyük mutluluğu yaşadık. Çünkü inatla başarıya odaklanmasını bilenler, bu hayatın şifresini çözenler sizler oldunuz.
Hep dediğimiz gibi. Başarı; ne istediğini bilenlerin ve o isteğe kendini kilitleyenlerin olur.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uğur UĞURAL: Yeni başlangıçlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN