Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özel okulda büyük artış

Dershanelerin kapatılacak olması Antalya'da özel okul yatırımını patlattı. Son 1 yılda Antalya'da 42 yeni özel okul eğitime başladı

Giriş Tarihi: 31.12.2014
Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2015 yılında dershaneleri kapatma kararı almasının etkileri özel okul sayılarına yansıdı. Antalya'da geçen yılın Eylül ayından bu yana açılan özel okul sayısında önemli bir artış yaşandığı görüldü. 2014 yılı Eylül ayına kadar kentte 154 adet özel okul faaliyet gösterirken, yeni açılan 42 özel okul ile bu sayı 196'ya ulaştı. Dershanelerin kapatılacak olması ve devletin teşvik vermesi eğitim sektörünü özel okullara yönlendirirken, Antalya'daki okul sayısının 1 yılda yüzde 27 arttığı belirlendi.

2 DERSHANE DÖNÜŞTÜ

2013-2014 eğitim döneminin başında bu yana Antalya'da özel eğitim veren 10 anaokulu, 7 ilkokul, 9 ortaokul, 12 Anadolu lisesi, 1 özel eğitim uygulama okulu ve 1 adet özel eğitim meslek eğitim okulu açıldı. Ayrıca 2 dershane de özel okula dönüştürülerek temel lise eğitimi vermeye başladı. Milli Eğitim Bakanlığı eğitimöğretim dönemi içerisinde yeni okul açılmasına izin vermezken, Bakanlık'ta bekleyen çok sayıda başvuru olduğu öğrenildi. Dershanelerin kapanmasıyla birlikte başvuru sayılarının daha da artabileceği ifade edilirken, Antalya'daki özel okul sayısının önümüzdeki yıllarda mevcudun oldukça üzerine çıkacağı belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özel okulda büyük artış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN