Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Manavgat Irmağı yine taştı

'nın Manavgat İlçesi'nde etkili olan sağanak yağışın ardından Manavgat Irmağı'nda su seviyesi yükseldi. Manavgat Şelalesi tesislerindeki bazı işyerlerini de su bastı

Giriş Tarihi: 5.1.2015
Manavgat Irmağı yine taştı
Manavgat'ta bir haftadır aralıklarla etkisini gösteren sağanak yağış Manavgat Irmağı'nda su seviyesinin yükselmesine neden oldu. Suların yükselmesiyle her yıl binlerce turistin görmek için geldiği Manavgat Şelalesi'nin alt ve üst kısımlarındaki su seviyesi eşitlendi. Şelalede bulunan tesislerinde birçoğunu su basarken, işletme sahipleri önceden yapılan uyarılarla işyerlerindeki malları tahliye ederek kurtardı. Manavgat Şelalesi tesislerinde çalışan Mehmet Akman, son 2 gündür Manavgat Irmağı'nın yükseldiğini ve sonunda işyerlerini bastığını söyledi. Baraj yetkililerinin ve jandarmanın taşkın uyarısı üzerine işyerlerindeki malları tahliye ettiklerini anlatan Akman, "Burada seyyar tezgahlarla birlikte yaklaşık 15 işyeri bulunuyor. Uyarı gelince millet işyerini boşalttı. Önceden haberimiz olduğu için şu ana kadar büyük bir zararımız olmadı" dedi.

BARAJLAR YÜKSELDİ

Diğer yandan, DSİ yetkileri de aşırı yağışlar yüzünden Manavgat ve Oymapınar barajlarında su seviyelerinin yükseldiğini açıkladı. Oymapınar Barajı'na saniyede 600 metreküp su girdiğini, bu barajdan da ırmağa 600 metreküp salındığını belirten yetkililer, Naras Barajı'ndan ise saniyede 50 metreküp su bırakıldığını ve toplamda Manavgat Irmağı'ndan yaklaşık 650 metreküp su geçtiğini aktardı. Yetkililer, Naras Barajı'nın yapılmasıyla Naras Çayı'ndan gelen kontrolsüz suyun ve büyük taşkınların yaşanmasının önüne geçildiğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manavgat Irmağı yine taştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN