Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kumardan ihraç etti

Konyaaltı Belediye Başkanı Böcek, Konyalılar ile buluşmasında belediye tarafından açılan Emekliler Kahvehanesi'nde kumar oynayan emeklilerin üyeliklerini sonlandırdığını açıkladı

Giriş Tarihi: 26.1.2015
Kumardan ihraç etti
Antalya Konyalılar Derneği'nin geleneksel çorba gününün konuğu Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek oldu. Dernek binasında gerçekleştirilen buluşmada yöresel tat olan bamya çorbası ikram edildi. Toplantıda Konyalıların sorularını cevaplayan Başkan Böcek, Emekliler Kahvesi'yle ilgili şikayetleri dinledi ve ilginç cevaplar verdi.

TORPİL İSTEDİLER

Kendisine gelen her şikayeti armağan kabul ettiğini belirten Başkan Böcek, "Kahvehanede kumar oynandığı ihbarı geldiğinde bizzat kendin inceledim. Bu işe tevessül edenleri belirleyip üyelik kartlarını hemen iptal ettik" dedi. Üyelik iptalinden sonra yaşanan ilginç gelişmeleri de aktaran Başkan Böcek, kumar oynamaları nedeniyle üyeliklerini iptal ettikleri emeklilerin torpil için bazı siyasileri devreye soktuklarını ancak kararlarından vazgeçmediklerini belirtti.

BOĞAÇAYI ELEŞTİRİSİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Boğaçayı'na uygulanacak proje ile ilgili soruyu da cevaplayan Başkan Böcek, "Bu proje Google projesidir. Alt yapısını ve göletleri yapmadan orada o projeyi uygulayabilecek baba yiğit göremiyorum. Ayrıca orada mülkiyet sorunları var. Hala kamulaştırma ile ilgili 50 trilyonluk dava devam ediyor. Bana göre Boğaçayı Projesi bir hayaldir. Hayal etmek güzeldir ama uygulaması zordur" ifadelerini kullandı.

PROJELERİNİ ANLATTI

Halkın güvenini boşa çıkarmadıklarının altını çizen Böcek, "İhtiyaç sahipleri için sosyal hizmet merkezi önemli bir işlev yerine getiriyor. Vatandaşımız, elindeki kartla alışveriş yapabiliyor. Buraya para da siyaset de girmiyor. Bunun yanında sokak Hayvanları için Rehabilitasyon Merkezi'ni hizmete sunduk. Şimdi de hastane yapmayı planlıyoruz. Yeni projelerimiz de var. Yeni 25 projemizden 15'i uygulanabilir, 10'u sosyal proje. Eğitimle ilgili projelere önem veriyoruz. 11 yeni okul yeri hazırladık. Babamın adına da bir okul yaptırıyoruz. 32 derslikli olması planlanan okula 8'de ana sınıfı ekliyoruz. 4 ay içinde bitecek. Yaşlılar Kreşi'nin yapıyoruz. Konyaaltı'nda 32 bin metrekarelik alanda Expo 2016 parkı yapılıyor" diye konuştu. Başkan Böcek'e Konyalılar Derneği Başkanı Hasan Hüseyin Cengiz ve Yönetim Kurulu adına çiçek verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kumardan ihraç etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN