Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaymakam'dan örnek davranış

Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık ve hükümet binasında görev yapan memurlar organlarını bağışlayarak örnek bir davranışta bulundu

Giriş Tarihi: 30.1.2015
Kaymakam'dan örnek davranış
Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık ve hükümet binasındaki memurlar organ bağışı kampanyasına katıldı. Kaymakam Çalık "Uzun zamandan beri organ bağışı ile ilgili ilçemizde çeşitli etkinlikler ve çalışmalar yapmaktayız. Bu çalışmalar sonucunda Fethiye organ bağışında Türkiye genelinde ilçeler arasında birinci sıraya yükseldi. Bu başarılı çalışmasından dolayı Toplum Sağlığı Müdürümüzü ve tüm doktor arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz" dedi.

DİNEN SAKINCASI YOK

Herkesin bir gün organ bekleyebileceğine işaret eden Çalık, "Bizlerin beyin ölümü gerçekleştiğinde organlarımızın başka bedenlerde yer alıp canlara can katmasını istiyoruz. Bu nedenle hür irademizle organlarımızı bağışlıyoruz. Hedefimiz insanı yaşatmak. 900 bin nüfuslu Muğla'da 19 kişinin beyin ölümü gerçekleşmiş ve 9 kişiden organ nakli olmuş. Bu sayı oldukça az. Dinen bir sakınca olmadığı Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından da açıklandı" şeklinde konuştu.

BAĞIŞ BİR SADAKADIR
Fethiye Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu da "Organ bağışı noktasında Diyanet İşleri Başkanlığı'nın fetvası var. Belirli şartların oluşması halinde insanların karşılıklı olarak organ naklinde bulunabilmesi tavsiye edilmektedir. Biz bu tavsiyeye uygun olarak organ naklini candan cana bir sadaka olarak kabul ediyoruz. Bugün bu imzaları huzur içinde atmış bulunmaktayız" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaymakam'dan örnek davranış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN