Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Burdur Gölü'nde sevindirici haber

Giriş Tarihi: 1.2.2015
Burdur Gölü'nde sevindirici haber
Ekosistemi Koruma ve Burdur Gölü'ne Hayat Verelim Derneği Başkanı Dr. Süleyman Faki, Burdur Gölü'nde yapılan çalışmalar sonucu göl su seviyesinin 12 santimetre yükseldiğini açıkladı.

YAKIN TAKİPTEYİZ

DSİ'nin Burdur Gölü'nde gerçekleştirdiği düzenli su seviyesi ölçümleri kapsamında su seviyesinin 12 santimetre yükseldiğinin tespit edildiğini kaydeden Dernek Başkanı Faki, "Ekosistemi Koruma ve Burdur Gölü'ne Hayat Verelim Derneği olarak Burdur Gölü ile ilgili her gelişmeyi yakinen takip ediyoruz, değerlendiriyoruz. Bu toplantımız da da sizleri ve kamuoyunu iki konuda bilgilendirmek istiyoruz. Mevsimsel de olsa son yağışların etkisiyle Burdur Gölü'nde su seviyesinde 12 cm'lik bir yükselme kaydedilmiştir. DSİ'nin Burdur Gölü'nde gerçekleştirdiği düzenli su seviyesi ölçümleri bunu ortaya koymuştur" dedi.

BİYOLOJİK ARITMA ŞANSI
Başkan Süleyman Faki, konuşmasının devamında 2 Şubat 2015 tarihinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müşteşarı Prof. Dr. Lütfi Akça'nın Burdur'a gelerek, incelemede bulunacağını ve toplantı gerçekleştireceğini söyledi. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Belediyesi Arıtma Tesisisi'nin ileri biyolojik arıtmaya geçtiği zaman, Burdur Gölü'nün kirlenmesine engel olacağını vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burdur Gölü'nde sevindirici haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN