Yabancıların Ebru merakı

Giriş Tarihi: 4.2.2015
Yabancıların Ebru merakı

Antalya'ya Türkçe öğrenmek için gelen 165 yabancı uyruklu öğrenci boş zamanlarında aldıkları eğitimle ebru sanatını öğrendi

Türkçe öğrenmek için Antalya'ya gelen 165 öğrenci, kökleri 9. ve 10. yüzyıla kadar uzanan ebru sanatını öğrendi. Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin (TÖMER) Antalya Şubesi'ne Türkçe öğrenmek için gelen yabancı uyruklu öğrenciler, boş zamanlarında Antalya Uluslararası Sanat Platformu tarafından verilen ebru kurslarına katıldı. Azimleri sayesinde merak sardıkları ebru sanatını hızla öğrenen öğrenciler, yaptıkları birbirinden renkli desenleri sergilemek için gün sayıyor.

SERGİ AÇACAKLAR

Antalya Uluslararası Sanat Platformu kurucusu ve resim öğretmeni Yusuf Özdemir "İlk eserlerini ortaya çıkarmak öğrencilerimizi çok mutlu etti. 2 ay sonra sergi açacağız" diye konuştu.

EBRU SANATINI ÇOK SEVDİLER
İran'dan Antalya'ya Türkçe öğrenmek için gelen Hediye Bahrami de internette gördüğü ebru sanatını Antalya'da öğrenmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. İki yıl önce Türkiye'ye gelen ve Antalya'da bir Türkle evlenen Polonyalı Agnieszka Dizmen ise "Ebru sanatını ilk televizyonda gördüm ve çok yapmak istedim. Şanslıyım çünkü artık ebru sanatını öğreniyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yabancıların Ebru merakı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN