Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğuma Hazırlık Kursları

Memorial Antalya Hastanesi, anne baba olmaya hazırlanan çiftler için 'Doğuma hazırlık kursu' başlatıyor. Ücretsiz olarak verilecek ve 7 Şubat'ta başlayacak olan kurs 4 hafta sürecek

Giriş Tarihi: 6.2.2015
Doğuma Hazırlık Kursları
Bir kadının hayatında yaşadığı en keyifli ancak bir o kadar zorlu dönemlerden biri, hamilelik… 9 ay süresince yaşanacak fiziksel değişikler, duygusal iniş çıkışlarla dolu bu dönem, kadınlar için yepyeni bir hayatın kapısını aralıyor. Yeni hayatınıza kolay alışmanız, stres ve endişelerden uzak bir hamilelik geçirmeniz için Memorial, Antalyalıları Doğuma Hazırlık Kursu'na davet ediyor. İlk kez anne baba olacakların çok daha heyecanlı ve stresli olduğu bu dönemi bilinçli bir şekilde atlatmak; konforlu bir doğum ve lohusalık süreci, bebek bakımına dair her şeyin cevabının verileceği 'Memorial Doğuma Hazırlık Kursu' başlıyor. Bir bebeğiniz olacak, hamilesiniz! 40 hafta sürecek yolcuğunuz başladı. Hamileliğin getirdiği değişimleri tanımak, yaşanacak sıkıntıların üstesinden kolaylıkla gelmek ve bu süreci konforlu bir şekilde atlatabilmek için size rehberlik edecek olan Memorial Doğuma Hazırlık Kursu ücretsiz düzenleniyor. Memorial Doğuma Hazırlık Kursu, Memorial Antalya Hastanesi'nde 7 Şubat 2015 Cumartesi günü başlıyor.

HAFTA HAFTA ANNELİĞE YAKLAŞIN

1. HAFTA Vücutta yaşanacak değişikler ve bebek sahibi olma sürecini riske atacak durumlar hamileliğin ilk günlerinde en merak edilen konuların başında geliyor. Bu nedenle kursun ilk haftası da gebelikte yaşanacak fizyolojik değişiklikler ve risk oluşturabilecek durumlar anlatılıyor. Gebelik beslenmesi hakkında bilinmesi gerekenler ise beslenme ve diyet uzmanları tarafından annen adaylarına aktarılıyor.
2. HAFTA Doğum yönteminin seçimi, anne adayının en merak ettiği konuların başında geliyor. Kursun ikinci haftasında kadın hastalıkları ve doğum uzmanları bu konuya açıklık getiriyor. İdeal doğum yöntemleri, anne karnındaki bebeğin gelişimi, takibi ve bu süreçte yapılması gereken testler de kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından anne baba adayları ile paylaşılıyor, anestezi doktoru da doğum ağrısını azaltıcı yöntemleri katılımcılara anlatıyor.
3. HAFTA Hamileliğin ilerleyen dönemlerinde gelişen bel ve boyun ağrıları, anne adaylarını zorlayabiliyor Kursun üçüncü haftasında, gebelik boyunca yaşanabilecek duruş ve yürüyüş bozukluklarına karşı yapılması gereken gebelik egzersizleri anlatılıyor. Egzersiz programına ek olarak, gebelik ve sonrasında ortaya çıkabilecek psikolojik problemler ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi veriliyor. Ayrıca ilk zamanlar bebekle ebeveyn arasında doğru iletişim kurma yöntemleri de ebeveynlerle paylaşılıyor.
4. HAFTA Eğitimin son haftasında erken doğum durumunda alınabilecek tedbirler, bebek doğduktan sonraki süreçte yenidoğan sağlığı, bebeğin beslenmesi, anne sütü ve emzirmenin önemi, bebeklik ve çocukluk dönemi aşıları ile bebeğin banyosu, göbek bağı bakımı ve masajı gibi bebek bakımı ile ilgili pratik bilgiler anlatılıyor. Gebelik süresince oluşabilecek cilt sorunları ve tedavi yöntemleri de bu eğitimlerin önemli konu başlıkları arasında yer alıyor.
PROGRAM Memorial Antalya Hastanesi 7-28 Şubat 2015 (4 hafta boyunca) Her Cumartesi 14.00-16.00 Bilgi ve kayıt: 444 7 888 Katılım ücretsizdir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğuma Hazırlık Kursları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN