Elektrikte iş güvenliği tartışıldı

Giriş Tarihi: 6.2.2015
Elektrikte iş güvenliği tartışıldı

TEDAŞ ile ISSA tarafından düzenlenen 3. Uluslararası İş Güvenliği Sempozyumu Antalya Belek'te başladı

TEDAŞ Genel Müdürlüğü ile Uluslararası Sosyal Güvenlik Birliği (ISSA) tarafından Belek Turizm Merkezi'nde düzenlenen '3. Uluslararası İş Güvenliği Sempozyumu' başladı. Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Metin Kilci, iş güvenliğinin sadece çalışanlar için değil, tüm paydaşlar için aynı derecede öncelikli öneme sahip olduğunun altını çizdi.

İNSANA VERİLEN DEĞER
Antalya Valisi Muammer Türker de bir taraftan teknoloji gelişirken, bir taraftan da iş hayatı karmaşıklaşırken insana dair olan değerlerin ne kadar dikkate alındığının o toplumun karnesini görme açısından ciddi bir done sağladığını belirtti. TEDAŞ Genel Müdürü Mükremin Çepni ise, elektrik sektörünün kaza riski yüksek sektörlerden biri olduğunu ifade ederek, sektör yöneticilerinin iş kazalarına çok dikkat etmesi gerektiğini söyledi. Yılbaşından sonra olumsuz hava şartları kar ve lodos nedeniyle yaşanan kazalarda 6 can kaybının yaşandığını anlatan Çepni, "Yeterince teçhizat ve eğitim verirsek Avrupalı meslektaşları gibi kazasız belasız çalışırlar" dedi.

TÜRKİYE ÖNEM VERİYOR

ISSA Elektrik Bölümü Genel Sekreteri Martina Hesse-Spötter de toplantının düzenlenmesinden dolayı yaşadığı mutluluğu dile getirerek, Türkiye ile çalışmayı sevdiğini ifade etti. İlk sempozyumun Ankara'da düzenlediğini hatırlatan Hesse-Spötter, "Sempozyumda salon sonuna kadar doluydu. Bu da iş güvenliği konusuna Türkiye'de ne kadar önem verildiğini gösteriyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elektrikte iş güvenliği tartışıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN