Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türel: İnşallah teğet geçer

Giriş Tarihi: 6.2.2015
Türel: İnşallah teğet geçer

Büyükşehir Belediye Başkanı Türel "Hükümetimiz gerekli tedbirleri alıyor. Ruble krizi turizmi inşallah teğet geçer" dedi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Rusya'da yaşanan ekonomik krizin turizm sektörünü en az şekilde etkilemesi için hükümetin ve sektör temsilcilerinin gerekli tedbirleri almaya çalıştıklarını belirtti. Türel, Rusya ekonomisinde yaşanan gelişmelerin Antalya'da yakından takip edildiğini söyledi.

TEDBİRLERLE AŞARIZ

Değer kaybeden rublenin Rus vatandaşlarının satın alma gücünü olumsuz etkilediğini kaydeden Türel, "Sayın Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in açıkladığı tedbirler ve sektörümüzün tecrübeleri ile bu krizin aşılabileceğini düşünüyorum. Hükümetimiz ve sektör temsilcileri gerekli tedbirleri almaya çalışıyor. Ruble krizi turizm sektörümüzü inşallah teğet geçer" diye konuştu.

ANTALYA BARIŞ HAVUZU

Turizm sektörünü dünyada barışa uzanan önemli bir unsur olarak değerlendiren Başkan Türel, Antalya'nın da bu misyonu başarılı bir şekilde yerine getirdiğini kaydetti. Her yıl Antalya'ya 50'inin üzerinde ülkeden turist geldiğine işaret eden Türel, "Bir Filistinli ile bir İsrailli aynı havuzda kulaç atıyor, yan yana güneşlenebiliyor. Antalya bu konuda barışa katkı sağlama noktasında önemli bir rol üstlendi ve bunu gerçekleştiriyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türel: İnşallah teğet geçer
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN